Ruttův guláš ve Stanley Cupu? Pohár zažil také striptýz, dýchá z něj bizarní historie

jzp jzp
Aktualizováno 7. 9. 2021 14:17
Stanley Cup, nejvyšší meta pro většinu hokejistů, kolem sebe šíří auru posvátnosti. Na druhou stranu v sobě ukrývá také ne zrovna noblesní historii. Některé fanoušky naštvalo, když viděli, jak z něj Jan Rutta jí guláš, ale věhlasná trofej má za sebou mnohem těžší chvilky. Podívejte, kdo a jak ji v minulosti znesvětil.
Oslavy Stanley Cupu ve Washingtonu
Oslavy Stanley Cupu ve Washingtonu | Foto: Reuters

Unikátní trofej

Zatímco zámořští šampioni v basketbalu, baseballu a americkém fotbalu dostávají každý rok nový pohár, mezi hokejisty koluje jediný - Stanley Cup.

Blyštivá stříbrná trofej existuje více jak 120 let, ovšem vítězové NHL dostávají novější verzi z roku 1963. Ta už má podstavec ze širších prstenců, a tak oproti dávným dobám nevypadá jako obří doutník.

"Miluju ten pohár," napsal Wayne Gretzky ve své knize Vlastní životopis. "I když jsme všichni věděli, kde všude byl, stejně jsme z něho pořád chtěli pít. Člověk prostě chce chytit nějaký bacil."

Hokejový grál má vskutku nevšední historii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy