Bitva dvou nejproduktivnějších Čechů: Voráček opět skóroval, Pastrňák měl dvě asistence a bral výhru

Aktualizováno 9. 3. 2018 9:24
Z českých hokejistů se trefili i Tomáš Hertl ze San Jose a parádně ze vzduchu washingtonský Jakub Vrána.
David Pastrňák (vlevo) a Kevan Miller mohli slavit výhru svého Bostonu nad Philadelphií | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček skóroval v NHL ve druhém utkání za sebou a stal třetí hvězdou zápasu, ale s Philadelphií prohrál na ledě Bostonu 2:3.

V dresu vítězů asistoval David Pastrňák, po Voráčkovi druhý nejproduktivnější Čech v soutěži, u dvou branek včetně rozdílové, kterou vstřelil 22 sekund před koncem třetí třetiny Brad Marchand. Za poražené chytal Alex Lyon, český gólman Petr Mrázek zůstal tentokrát na střídačce.

Voráček se prosadil už ve druhé minutě a v přesilové hře otevřel skóre do odkryté branky po chytré přihrávce Nolana Patricka mezi bruslemi.

Skvělá Patrickova přihrávka a Voráčkova trefa:

Boston ale ještě v úvodní třetině dvěma góly překlopil vedení na svou stranu. Vyrovnávací trefa padla díky aktivitě Pastrňáka. Havířovský rodák obkroužil branku, a i když puk nepropasíroval u pravé tyčky za čáru, tak jeho práci dokončil Riley Nash.

Philadelphia smazala ztrátu v prostřední části v oslabení a celá akce začala u Radka Gudase. Český obránce získal u zadního mantinelu puk a založil přečíslení dva na jednoho, které zakončil gólem Jori Lehterä.

Nerozhodný stav trval až do poslední minuty, v níž Pastrňák dorážel střelu Zdena Cháry od modré a vytvořil závar. Nejpohotověji zareagoval Marchand, který volný puk v brankovišti pohodlně doklepl.

Vítězný gól Brada Marchanda:

"Tohle bych dal i já," vtipkoval gólman Bostonu Tuukka Rask o rozhodujícím gólu Marchanda, který vstřelil v posledních třech zápasech pokaždé vítězný gól. Předcházející dva dal v prodloužení. "Je to výsledek práce nás všech. Každý dělá to, co má, a hrajeme jednoduše," řekl Marchand. Brankář Philadelphie Petr Mrázek, který od příchodu z Detroitu chytal ve všech sedmi zápasech včetně středečního duelu proti Pittsburghu, dostal volno a byl připraven na střídačce.

Hertl korunoval při power play St. Louis šestnáctým zásahem v sezoně svou aktivitu v zápase, v němž vyslal nejvíce střel (5) ze všech hráčů. V úvodu třetí třetiny se za bezbrankového stavu ocitl na trestné lavici, ale hosté jeho vyloučení nepotrestali. Naopak San Jose početní výhodu využilo díky trefě Mikkela Boedkera a Hertl uzavřel v čase 59:45 skóre. Odchovanec pražské Slavie vstřelil gól po téměř měsíci, poté si připsal dvě asistence v osmi zápasech.

San Jose se prosadilo v přesilové hře poprvé od 8. února. "Věděli jsme, že jsme jich neproměnili 28 v řadě. Ale také jsme věděli, že máme špičkové hráče a že je to jen otázka času. Byli jsme trpěliví," řekl Boedker. St. Louis potvrdilo, že se trápí v koncovce - dalo jen 15 branek v posledních devíti zápasech. Několik hráčů včetně Dmitrije Jaškina a Vladimíra Sobotky čeká na branku už více deset utkání.

Pohotová trefa Jakuba Vrány:

Vrána vyrovnal na začátku druhé třetiny pohotově na 1:1. Český útočník se po střele už ocitl za brankou, ale letící puk ještě stihl sklepnout ze vzduchu. V polovině zápasu Trevor Lewis strhl vedení opět na stranu Los Angeles, které přidalo třetí gól při power play. V obraně poraženého Washingtou nastoupil Jakub Jeřábek, který po výměně z Montrealu hrál v novém působišti teprve podruhé.

Tomáš Nosek přispěl jednou přihrávkou k výhře Vegas 4:0 v Detroitu. Po dvou brankách dali Alex Tuch a Cody Eakin, u jehož druhé trefy zaznamenal český útočník asistenci. Gólman Marc-Andre Fleury zneškodnil 28 střel a udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Asistenci si připsal také David Kämpf, jehož střelu dorazil do sítě Patrick Sharp a dostal tím Chicago v první třetině do vedení 2:1. V dalším průběhu ale Carolina dvěma trefami otočila a vyhrála 3:2.

Do zadních řad Chicaga se po zranění vrátil Jan Rutta a klub v den zápasu oznámil, že se s českým obránce dohodl na prodloužení smlouvy o další sezonu.

Nashville porazil doma Anaheim 4:2 a zvítězil podesáté v řadě. Predators tím vyrovnali nejdelší sérii výher v této sezoně, kterou vytvořilo Colorado, a stále nahánějí vedoucí Tampu Bay. Lightning, kteří bez Andreje Šustra přehráli New York Rangers 5:3, mají jednobodový náskok.

Výsledky NHL:

Boston - Philadelphia 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 10. Riley Nash (Pastrňák), 20. Gionta, 60. Marchand (Pastrňák) - 2. Voráček, 28. Lehterä (Gudas). Střely na branku: 27:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Riley Nash (oba Boston), 3. Voráček (Philadelphia).

New Jersey - Winnipeg 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 37. Palmieri, 52. Hischier - 5. Laine, 34. Armia, 50. Ehlers. Střely na branku: 43:24. Diváci: 14.023. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Hischier (New Jersey), 3. Ehlers (Winnipeg).

Columbus - Colorado 5:4 v prodl. (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 22. a 36. Vanek, 8. Jenner, 33. Werenski, 61. S. Jones - 8. a 57. Söderberg, 7. Barrie, 54. Landeskog. Střely na branku: 44:27. Diváci: 15.236. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Vanek, 3. Jenner (všichni Columbus).

Ottawa - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 21. a 24. Dzingel, 38. Chabot - 18. Scandella, 35. Reinhart, 41. S. Wilson, rozhodující sam. nájezd Josefson. Střely na branku: 40:34. Diváci: 13.377. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel (Ottawa), 2. Josefson, 3. Reinhart (oba Buffalo).

Detroit - Vegas 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Branky: 3. a 39. Tuch, 31. a 38. Eakin (na druhou Nosek). Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Eakin, 3. Tuch (všichni Vegas).

Tampa Bay - NY Rangers 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Branky: 3. Paquette, 8. Erne, 22. Cirelli, 33. Kunitz, 38. T. Johnson - 28. Spooner, 44. Zuccarello, 58. K. Hayes. Střely na branku: 45:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Kunitz, 3. Sergačev (všichni Tampa Bay).

Florida - Montreal 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 17. Huberdeau, 22. Bjugstad, 23. Haley, 42. Dadonov, 55. Trocheck. Střely na branku: 32:40. Diváci: 14.901. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Yandle, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Nashville - Anaheim 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 6. C. Smith, 16. Johansen, 39. Watson, 59. Arvidsson - 47. a 57. Rakell. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.475. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Watson, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Chicago - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 7. Jurčo, 16. Sharp (Kämpf) - 11. Slavin, 22. Williams, 45. Aho. Střely na branku: 24:40. Diváci: 21.681. Hvězdy zápasu: 1. Williams (Carolina), 2. Berube (Chicago), 3. E. Lindholm (Carolina).

Edmonton - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 59. a rozhodující sam. nájezd McDavid - 42. Hickey. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Gibson (NY Islanders), 3. McDavid (Edmonton).

Los Angeles - Washington 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 16. Carter, 30. Lewis, 59. Clifford - 26. Vrána. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Quick, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

San Jose - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 53. Boedker, 60. Hertl. Střely na branku: 36:16. Diváci: 17.400. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. M. Jones (oba San Jose), 3. Allen (St. Louis).