Bitka? Ne, gól. NHL pobavila kuriózní trefa, skoro nikdo ji neviděl

Rudolf Černík Rudolf Černík
19. 1. 2022 13:08
Kuriózním gólem rozhodli hokejisté Buffala v NHL o vítězství v Ottawě. Vstřelil ho Mark Jankowski poté, co se skoro všichni věnovali rodící se bitce ve středním pásmu.
Gól Marka Jakonwského | Video: Youtube.com

Deset minut před koncem třetí třetiny byl stav utkání stále vyrovnaný 1:1, když se před střídačkami strhla mela.

Pustili se do sebe čtyři hráči Ottawy se stejným počtem soupeřů. Jen zbývající dva hokejisté v poli se dál věnovali hře.

Domácí zadák ale přece jen ne tak pozorně, tudíž mu Jankowski sebral puk, ujížděl na branku a gólmana překonal parádním blafákem.

A mohl slavit, i když zprvu moc neměl s kým. Jeho parťáci se pošťuchovali s protivníky a zárodek bitky sledovali i hokejisté na střídačkách a koneckonců i kameraman. Teprve pak zbystřili a klíčová událost zápasu nakonec bitku i "rozpustila". Jak padl gól, si ale museli prohlédnout až ze záznamu na kostce nad ledem…

Buffalo pak skórovalo ještě v poslední minutě při soupeřově power-play a odvezlo si z Ottawy výhru 3:1.