Jestřábem na jeden poslední den. Chicago nabídlo Bickellovi unikátní smlouvu

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 10. 2017 15:27
Chicago Blackhawks podepsalo jednodenní kontrakt s Bryanem Bickellem, aby mu dalo možnost rozloučit se s kariérou v NHL. Kanadský útočník totiž trpí nevyléčitelnou nemocí.
Brian Bickell a Marián Hossa
Brian Bickell a Marián Hossa | Foto: Reuters

Praha - Bryan Bickell, jemuž lékaři před rokem diagnostikovali roztroušenou sklerózu, dnes podepsal jednodenní kontrakt s Chicagem, aby se mohl rozloučit s kanadskoamerickou NHL, v níž získal tři Stanley Cupy.

"Jsme opravdu vděčni Bryanovi za jeho úspěchy na ledě, které pro náš klub odvedl. Jsem rádi i za to, že jeho boj s roztroušenou sklerózou zvyšuje povědomí o této nemoci," uvedl viceprezident a generální manažer klubu Stan Bowman.

Jednatřicetiletý útočník odehrál za Chicago 384 zápasů, vstřelil šedesát čtyři branek a na dalších sedmdesát asistoval. V loňském roce začal v barvách Caroliny Hurricanes, ovšem v listopadu se od lékařů dověděl krutou diagnózu a následovala léčba. 

Bickell strávil několik zápasů na farmě a 4. dubna 2017 se vrátil do NHL. Nastoupil však již jen k několika málo duelům. Jeho výkony šly nadále dolů, a tak se rozhodl kariéru v nejprestižnější soutěži světa ukončit.

"Každý profesionální sportovec vám řekne, že konec kariéry je opravdu těžký. Zejména vzhledem k okolnostem, které se mi udály. Je mi ctí, že jsem mohl hrát za Chicago, které dalo mně i mé rodině tolik skvělých vzpomínek," řekl pro oficiální web klubu hokejista, jenž má za sebou i evropskou štaci. V sezoně 2012/2013 totiž hrál během výluky EBEL ligu za znojemské Orly. V osmadvaceti duelech si přišel na sedmadvacet kanadských bodů.

Chicago začne sezonu ve čtvrtek doma proti Pittsburghu. V jeho dresu se letos představí hned tři Češi - Michal Kempný, Michal Rozsíval a nováček Jan Rutta. V týmu působí i Slovák Marián Hossa, jenž podobně jako Bickell bojuje s těžkou nemocí. Trpí totiž alergií na vlastní pot a jeho kariéra je taktéž v ohrožení.

 

Právě se děje

Další zprávy