Bez Plekance. Zkušený útočník se nevešel do sestavy Montrealu pro první zápas NHL

ČTK ČTK
3. 10. 2018 22:48
Tomáš Plekanec přijde o úvodní souboj s Torontem, kde dohrával minulou sezonu.
Tomáš Plekanec v dresu Montrealu
Tomáš Plekanec v dresu Montrealu | Foto: ČTK

Montreal - Nejzkušenější český hokejista v NHL Tomáš Plekanec se nevešel do sestavy Montrealu pro dnešní zahajovací zápas sezony proti Torontu. Pětatřicetiletý útočník si tak bude muset o něco déle počkat na svůj jubilejní 1000. zápas v soutěži, zatím je na čísle 998.

Plekanec přijde o pikantní souboj s nedávnými spoluhráči, protože minulou sezonu dohrál po únorové výměně právě v Torontu. V létě pak podepsal novou roční smlouvu v Montrealu, kde kromě intermezza u Maple Leafs působil od roku 2003 celou kariéru v NHL.

Spolu s kladenským rodákem Plekancem se do sestavy nevešel ani obránce Karl Alzner, čímž skončí jeho série 622 odehraných zápasů za sebou, jež byla čtvrtá nejdelší aktivní v lize.

"Neexistují jednoduchá řešení. Myslím, že je zřejmé, co se těmto hráčům děje, ale nakonec musíme všichni dělat to, co je nejdůležitější pro tým. Neznamená to, že s určitými věcmi nesympatizujeme, ale proto tady jsme, včetně těchto hráčů," uvedl kouč Canadiens Claude Julien.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy