Bez Plekance. Zkušený útočník se nevešel do sestavy Montrealu pro první zápas NHL

ČTK ČTK
3. 10. 2018 22:48
Tomáš Plekanec přijde o úvodní souboj s Torontem, kde dohrával minulou sezonu.
Tomáš Plekanec v dresu Montrealu
Tomáš Plekanec v dresu Montrealu | Foto: ČTK

Montreal - Nejzkušenější český hokejista v NHL Tomáš Plekanec se nevešel do sestavy Montrealu pro dnešní zahajovací zápas sezony proti Torontu. Pětatřicetiletý útočník si tak bude muset o něco déle počkat na svůj jubilejní 1000. zápas v soutěži, zatím je na čísle 998.

Plekanec přijde o pikantní souboj s nedávnými spoluhráči, protože minulou sezonu dohrál po únorové výměně právě v Torontu. V létě pak podepsal novou roční smlouvu v Montrealu, kde kromě intermezza u Maple Leafs působil od roku 2003 celou kariéru v NHL.

Spolu s kladenským rodákem Plekancem se do sestavy nevešel ani obránce Karl Alzner, čímž skončí jeho série 622 odehraných zápasů za sebou, jež byla čtvrtá nejdelší aktivní v lize.

"Neexistují jednoduchá řešení. Myslím, že je zřejmé, co se těmto hráčům děje, ale nakonec musíme všichni dělat to, co je nejdůležitější pro tým. Neznamená to, že s určitými věcmi nesympatizujeme, ale proto tady jsme, včetně těchto hráčů," uvedl kouč Canadiens Claude Julien.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Učitelské platy by měly narůst na 130 procent průměrné mzdy, schválili to poslanci

Poměr učitelských platů k průměrné mzdě zřejmě bude stanoven zákonem. Sněmovna v pátek v rámci novely učitelského zákona schválila dílčí úpravu Pirátů, podle níž by se tyto platy měly zvyšovat minimálně na 130 procent průměrné mzdy do roku 2023. Dolní komora o tom rozhodla navzdory nesouhlasu svého školského výboru i ministra školství Roberta Plagy (za ANO).

Schvalování celé novely a všech jejích úprav poslanci nedokončili vzhledem k tomu, že to dnes nestihli ve lhůtě vyhrazené k přijímání zákonů, která končí ve středu a v pátek dvě hodiny po poledni. Projednávání novely by měla sněmovna dokončit nejdříve příští týden ve středu.

Novela má mimo jiné umožnit, aby na středních školách a na druhém stupni základních škol mohli až tři roky učit i odborníci bez pedagogického vzdělání. Ministerstvo školství tak chce řešit nedostatek učitelů v některých oborech. Nesouhlasí s tím pedagogické fakulty, profesní organizace a školské odbory. Proti jsou také vládní sociální demokraté, komunisté nebo lidovci. Návrh pokládají za degradaci učitelské profese a snah o zvýšení prestiže pedagogů.

Piráti naopak neprosadili návrh, podle něhož by ředitelé škol mohli uznat za odborně kvalifikované i členy pedagogického sboru s alespoň desetiletou praxí. Šanci mají bakaláři z pedagogických fakult, kteří si magisterské studium dodělají během tří let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy