Atkinson bude chybět Columbusu nejméně měsíc kvůli zlomené noze

ČTK ČTK
27. 12. 2017 6:54
Útočník Cam Atkinson si v sobotním utkání NHL zlomil nohu a Columbus bude svého nejlepšího střelce z loňské sezony postrádat čtyři až šest týdnů.
Cam Atkinson
Cam Atkinson | Foto: ČTK

Columbus - Čtyři až šest týdnů budou hokejisté Columbusu postrádat útočníka Cama Atkinsona, který má zlomenou nohu. Zranění utrpěl v sobotním utkání NHL proti Philadelphii, když ho spoluhráč Seth Jones trefil pukem.

"Musíme se s tím vyrovnat. Bude to velká zkouška našeho kádru a výborná příležitost pro ostatní kluky, aby o sobě dali více vědět," řekl generální manažer Columbusu Jarmo Kekäläinen. Týmu chybějí kvůli zranění na delší dobu také další útočníci Brandon Dubinsky a Alexander Wennberg, mimo hru jsou momentálně i Zach Werenski a Ryan Murray.

Atkinson byl v minulé sezoně s 35 góly nejlepším střelcem Columbusu. V listopadu podepsal s klubem sedmiletou smlouvu na 41 milionů dolarů. V tomto ročníku zaznamenal v 32 zápasech šest gólů a sedm asistencí.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy