Asistence Noska a Pastrňáka na výhru nestačily, Boston podlehl Philadelphii

Aktualizováno 21. 10. 2021 8:19
Asistence Tomáše Noska a Davida Pastrňáka k výhře Bostonu nevedly. Bruins kvůli nepovedené třetí třetině podlehli ve středečním programu NHL Philadelphii 3:6 a nenavázali na výhru z prvního zápasu proti Dallasu. Výhru Flyers dvěma góly vystřelil Cam Atkinson. St. Louis zdolalo Vegas 3:1 a v tomto ročníku ještě neprohrálo.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Hokejisté Bostonu byli ve Philadelphii střelecky aktivnějším týmem, v počtu střel na branku dominovali 40:25. V prvních dvou třetinách dokázali na vedení Flyers vždy odpovědět, třetí část však nezvládli a inkasovali rozhodující tři branky.

Nosek si první bod v novém působišti připsal u trefy Karsona Kuhlmana na 1:1. Pardubický rodák, který do Bruins přišel před sezonou z Vegas, našel mezi kruhy Trenta Frederica, jehož střelu Kuhlman dorazil za Martina Jonese.

Vyrovnání na 3:3 zařídil v 39. minutě po Pastrňákově akci Brad Marchand. Zakončení českého kanonýra po vytočení zpoza branky Jones vyrazil pouze na Marchandovu hůl a zkušený Kanaďan svým třetím gólem v sezoně srovnal.

Třetí třetinu ovládli hokejisté Philadelphie a díky trefám Atkinsona, Travise Konecného a Seana Couturiera vyhráli jasně 6:3. “Nejdůležitější střídání jsou ta po vstřeleném nebo inkasovaném gólu. Není příjemné inkasovat v poslední minutě třetiny, ale my jsme dokázali výborně zareagovat,” řekl Atkinson, jenž v čase 40:58 vstřelil vítězný gól Philadelphie.

Flyers bodovali ve všech třech zápasech a s pěti body se posunuli na čtvrté místo Východní konference. Výrazný podíl na povedeném vstupu do ročníku má druhá formace Joel Farabee (3+3), Derick Brassard (1+4), Cam Atkinson (3+1), jejíž členové zaznamenali v prvních třech duelech 15 kanadských bodů.

“Hrajeme jednoduchý hokej. Když se nám nedaří, snažíme se aktivně napadat, díky čemuž získáváme spoustu puků. Ze zisků poté pramení i naše šance,” popsal herní styl druhého útoku Farabee, jenž je na startu sezony nejproduktivnějším hráčem týmu.

Hokejisté St. Louis zvládli i třetí zápas v novém ročníku. Blues vyhráli ve Vegas 3:1 a posunuli se do čela Západní konference. Obrat proti Golden Knights nastartoval na začátku druhé třetiny svou první trefou v dresu Blues Brandon Saad. Vedoucí gól vstřelil v 50. minutě Vladimir Tarasenko a pojistku do prázdné branky přidal Ivan Barabašev.

Blues, do jejichž kádru se v předsezonní přípravě nedokázal protlačit Michael Frolík, vyhráli první tři zápasy poprvé od sezony 2017/18.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Boston 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Branky: 9. a 41. Atkinson, 20. Farabee, 22. Laughton, 52. Konecny, 60. Couturier - 17. Kuhlman (T. Nosek), 29. T. Hall, 39. B. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 25:40. Diváci: 15.310. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Farabee, 3. Brassard (všichni Philadelphia).

Vegas - St. Louis 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky. 9. W. Karlsson - 24. Saad, 50. Tarasenko, 59. I. Barbašev. Střely na branku: 43:38. Diváci: 17.690. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St.Louis), 2. Lehner, 3. W. Karlsson (oba Vegas).