Pastrňák přišel o peníze, ženy zatápěly mužům. Taková byla show hvězd NHL

jzp jzp
27. 1. 2019 19:45
Počtvrté za sebou v atraktivním kabátu hokeje tři na tři a po třech letech s českou účastí. Podívejte se, co o víkendu přinesla exhibice hvězd zámořské NHL.
David Pastrňák na Utkání hvězd NHL.
Soutěž o nejpřesnější střelu na All-Star Game 2019. | Video:

Pastrňákův pakt

David Pastrňák vyhrál na All-Star Game v San Jose soutěž o nejpřesnější střelu. Pět terčů trefil za asi 11 vteřin (třeba Austonu Matthewsovi to trvalo třikrát déle).

Za triumf dostal šek v hodnotě 25 tisíc dolarů (skoro 600 tisíc korun), ale půlku částky musí odevzdat. Mathewu Barzalovi. Český střelec uzavřel s tahounem Islanders dohodu, že pokud jeden z nich ovládne nějakou dovednostní soutěž, půlku odměny věnuje tomu druhému.

"Když jsme si plácli, vůbec jsem nepomýšlel na výhru. Spíš jsem si říkal, že Mathew by mohl být nejrychlejším bruslařem," prohlásil Pastrňák. Dodejme, že Barzal v rychlostní disciplíně podlehl Connoru McDavidovi a Jacku Eichelovi.

 

Právě se děje

před 45 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy