Jágr a Hašek mezi nejlepšími všech dob. Hráči NHL ocenili v rozsáhlé anketě české legendy

Daniel Poláček Daniel Poláček
8. 3. 2018 14:18
Jaromír Jágr a Dominik Hašek jsou jedni z nejlepších hokejistů historie. Rozhodlo o tom přes 500 současných hráčů NHL. V anketě, která probíhala od přípravných zápasů až do února, odpovídali i na spoustu dalších otázek. Výsledky si můžete prohlédnout v přehledné grafice.
Jaromír Jágr a Mario Lemieux (1997)
Jaromír Jágr a Mario Lemieux (1997) | Foto: ČTK

Nejlepší útočník historie:
Wayne Gretzky - 72,7 %
Mario Lemieux - 11,3 %
Sidney Crosby - 4,9 %
Jaromír Jágr - 3,1 %
Peter Forsberg - 2,3 %

Skoro tři čtvrtiny hokejistů NHL považuje za nejlepšího forvarda historie nedostižného Gretzkého. Žádné překvapení. Zajímavé je, že třetí skončil Crosby, který s kariérou ještě zdaleka neskončil. Až poté přišli na řadu Evropané Jágr a Forsberg, což může být dané tím, že hlasovali zejména Severoameričané, kteří mají ve slavné lize jednoznačnou většinu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy