Jágr a Hašek mezi nejlepšími všech dob. Hráči NHL ocenili v rozsáhlé anketě české legendy

Daniel Poláček Daniel Poláček
8. 3. 2018 14:18
Jaromír Jágr a Dominik Hašek jsou jedni z nejlepších hokejistů historie. Rozhodlo o tom přes 500 současných hráčů NHL. V anketě, která probíhala od přípravných zápasů až do února, odpovídali i na spoustu dalších otázek. Výsledky si můžete prohlédnout v přehledné grafice.
Jaromír Jágr a Mario Lemieux (1997)
Jaromír Jágr a Mario Lemieux (1997) | Foto: ČTK

Nejlepší útočník historie:
Wayne Gretzky - 72,7 %
Mario Lemieux - 11,3 %
Sidney Crosby - 4,9 %
Jaromír Jágr - 3,1 %
Peter Forsberg - 2,3 %

Skoro tři čtvrtiny hokejistů NHL považuje za nejlepšího forvarda historie nedostižného Gretzkého. Žádné překvapení. Zajímavé je, že třetí skončil Crosby, který s kariérou ještě zdaleka neskončil. Až poté přišli na řadu Evropané Jágr a Forsberg, což může být dané tím, že hlasovali zejména Severoameričané, kteří mají ve slavné lize jednoznačnou většinu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy