Pastrňák dostal cenu, ale slyšel bučení. Proč nevyhrál Hertl? ptají se v NHL

Sport Sport
27. 1. 2020 8:43
Další zářez pro Davida Pastrňáka. Křídelník Bostonu získal jako první Čech v historii cenu pro nejužitečnějšího hráče Utkání hvězd hokejové NHL. Od publika v St. Louis, kde akce proběhla, si nicméně musel vyslechnout bučení.
David Pastrňák při Utkání hvězd NHL 2020.
David Pastrňák při Utkání hvězd NHL 2020. | Foto: ČTK

Domácí fanoušci si zřejmě vzpomněli na poslední finále Stanley Cupu, v němž Pastrňák zatápěl defenzivě Blues. Co na tom, že ze sedmizápasového boje nakonec vyšel jako poražený.

Tentokrát Pastrňák táhl jako kapitán Atlantickou divizi. V sobotním miniturnaji, který pátým rokem sází na atraktivní formát tři na tři, posbíral šest bodů (4+2). Ve finále nicméně slavila triumf Pacifická divize s Tomáše Hertlem ze San Jose a Davidem Rittichem z Calgary.

"Jsem překvapený. Čekal bych, že nejužitečnějším hráčem bude někdo od vítězů," podotkl Pastrňák.

Když ho ohlásili jako vítěze, část publika zabučela. 23letý Čech vyhrál díky hlasům v internetové anketě. "Nikdo z fanoušků tady v St. Louis pro mě asi nehlasoval," žertoval. "Podpory od všech ostatních si ale moc cením."

Pastrňák díky ní získal nové auto.

Anketu ovládl před Matthewem Tkachukem z Pacifické divize.

Mnozí si přitom kladli otázku, proč namísto Pastrňáka nepřevzal ocenění Hertl, jenž jako první hokejista vůbec vstřelil při Utkání hvězd pět gólů. Tím překonal čtyřgolové hvězdy Waynea Gretzkého (zápis z roku 1983), Maria Lemieuxe (1990) nebo Sidneyho Crosbyho (2019). Nutno dodat, že relativně nový formát tři na tři brankovým hodům nahrává.

"Tomáš Hertl na sebe při All Star Game strhl pozornost. Proč nebyl vyhlášený nejužitečnějším hráčem?" ptal se kalifornský deník The Mercury News.

"Nemrzí mě, že jsem cenu nedostal," pomyslně mávl rukou sám Hertl. "Mike Ricci (asistent trenéra San Jose, pozn. red.) mi jako první psal, že snad vyhraju a pořídím mu tak nové auto, ale nevadí. Jsem rád, že jsme vyhráli jako tým."

Součástí triumfu je odměna milion dolarů. Každý člen vítězné družiny včetně Hertla a Ritticha si tak domů odvezl přes 90 tisíc (asi dva miliony korun).  

"Asi si koupím nějaké pěkné hodinky, ještě nevím," líčil Hertl, jak naloží s penězi. "A že jsem nedostal individuální cenu? Rozhodli fanoušci. Pasta byl také skvělý, dal hodně gólů, takže všechno v pořádku."

Tak si David Pastrňák vyloužil cenu pro nejužitečnějšího hráče Utkání hvězd NHL. | Video: Youtube.com

Pastrňákův výkon žertovně ocenil trenér Atlantické divize Bruce Cassidy, který jinak českého svěřence cepuje v Bostonu: "Hned v prvním střídání se při bránění vrátil až k brankové čáře. Říkal jsem si: 'Proč od něj tohle nevidím pořád?' Holt potřebuje na dresu céčko. Přeju mu hodně štěstí, až ho bude brát Zdenu Chárovi."

Češi tak při letošním All Star víkendu přeci jen zazářili. V dovednostních soutěžích o den dříve se jim nedařilo.

Rittich předvedl pouze čtyři úspěšné zákroky za sebou (dělené poslední místo), Hertl skončil v přesnosti střelby s druhým nejhorším časem. Pastrňák měl při střelbě na terče z hlediště druhou nejhorší mušku, což okomentoval slovy: "Špatně jsem se připravil, nikdy jsem tohle netrénoval. Měl jsem si postavit devítimetrové pódium. Bohužel jsem se ukázal jako špatný profesionál."

Pomyslné body za humor získal také Hertl, který při nájezdech vytáhl masku popové hvězdy Justina Biebera:

Hertl při nájezdu v masce Justina Biebera. | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 7 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy