Akce jako z partesu. Nečas při svém jubileu pojistil výhru gólem po parádní souhře

23. 3. 2021 7:16
Hokejový útočník Martin Nečas oslavil svůj 100. start v NHL gólem. Dvaadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě šestou brankou v ročníku pečetil výhru Caroliny v Columbusu 3:0.
Martin Nečas (čelem) přijímá od Jaccoba Slavina gratulace ke gólu, kterým uzavřel vítězství Caroliny v Columbusu | Foto: Reuters

Carolina porazila Columbus po dvou prohrách 2:3 v prodloužení a posunula se na druhé místo Centrální divize. Rozhodující fáze utkání přišla v první polovině druhé třetiny, kdy Hurricanes dvěma góly odskočili na konečných 3:0.

Nečas si v 29. minutě dvakrát vyměnil kotouč se Sebastianem Ahem, střelou z první po parádní souhře překonal Joonase Korpisala v brance Blue Jackets a uzavřel skóre duelu.

Nečasova trefa po krásné akci:

Jakub Voráček asistoval u jediné trefy Philadelphie při domácí prohře s New York Islanders 1:2 v prodloužení. Flyers otevřeli skóre ve 33. minutě. Voráček za brankou přihrál Claudeovi Girouxovi, ten vybruslil k pravému kruhu, našel Oscara Lindbloma a švédský útočník bruslí dopravil kotouč za záda brankáře Ilji Sorokina.

Newyorčané ještě ve druhé třetině vyrovnali díky Oliverovi Wahlstromovi a v prodloužení zásluhou Anthonyho Beauvilliera rozhodli o svém vítězství.

Výsledky NHL:

Columbus - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 10. Skjei, 27. J. Fast, 29. Nečas. Střely na branku: 19:28. Diváci: 3829 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Aho, 3. J. Fast (všichni Carolina).

Vegas - St. Louis 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 42. a 59. Mark Stone, 9. Marchessault, 52. Kolesar, 55. W. Karlsson - 27. Dunn. Střely na branku: 35:16. Diváci: 3750 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kolesar, 2. Mark Stone, 3. Marchessault (všichni Vegas).

NY Rangers - Buffalo 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)

Branky: 28. a 60. Kakko, 31. a 46. Kreider, 39. Fox - 24. Asplund, 42. Cozens, 45. Skinner. Střely na branku: 40:19. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Fox, 2. Kreider, 3. Panarin (všichni NY Rangers).

Philadelphia - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 33. Lindblom (Voráček) - 45. Wahlstrom, 64. Beauvillier. Střely na branku: 37:20. Diváci: 2820 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Lindblom (Philadelphia).

Minnesota - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 37. R. Suter, 44. Bjugstad - 26. Terry. Střely na branku: 23:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. Bjugstad, 3. R. Suter (všichni Minnesota).

Vancouver - Winnipeg 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky: 43. a 49. Lowry, 10. Wheeler, 57. P. Stastny. Střely na branku: 22.29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Lowry, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).

Arizona - Colorado 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky: 57. Ekman-Larsson - 58. a 60. Donskoi, 15. Bellemare, 16. Rantanen, 32. Kadri. Střely na branku: 25:35. Diváci: 2593 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Ottawa - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 11. Dzingel, 58. Tierney - 55. J. Gaudreau. Střely na branku: 23:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Watson (oba Ottawa), 3. Hanifin (Calgary).

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 9. Couture, 44. Donato - 38. M. Roy. Střely na branku: 23:42. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Donato, 2. M. Jones, 3. Couture (všichni San Jose).

2. Colorado 30 20 2 8 102:66 42
3. Minnesota 30 19 1 10 89:76 39
4. St. Louis 32 16 5 11 97:104 37
5. Los Angeles 31 13 6 12 89:86 32
6. Arizona 32 13 5 14 78:97 31
7. San Jose 30 12 4 14 85:104 28
8. Anaheim 33 9 6 18 72:112 24