#9RIP: Hokejový svět pláče za Howem. Gordie byl lepší než já, myslí si Gretzky

Pan všechno, Král hokeje, Legenda. To vše byl Mr. Hockey Gordie Howe
Bývalý kanadský hokejista byl všeobecně uctíván jako hráč s mistrným vedením puku, jedinečným smyslem pro kombinaci či jako nekompromisní střelec, zároveň byl ostrý jako břitva.
Z řady týmových i individuálních úspěchů čtvrtého nejproduktivnějšího hokejisty historie NHL (lepší jsou pouze Wayne Gretzky, Mark Messier a Jaromír Jágr) vyčnívají zejména čtyři vítězství ve Stanleyově poháru s Detroitem...
... šest Hartových trofejí pro nejužitečnějšího hráče sezony a stejný počet prvenství v kanadském bodování. Dvanáctkrát byl nominován do prvního týmu pro Utkání hvězd.
"Připište ke Gordiemu hvězdičku s poznámkou, že to měl ve své době mnohem těžší," poznamenal skromně další hokejový velikán Gretzky poté, co překonal historický záznam svého dětského idolu v počtu gólů v NHL.
Foto: Reuters
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
10. 6. 2016 18:28
Nejlepším obráncem NHL byl Bobby Orr, nejlepší útočníkem Wayne Gretzky. Celkově nejlepším hokejistou všech dob byl ale Gordie Howe. To alespoň tvrdí Phil Esposito. Jeho slova pak potvrdil i samotný Gretzky. Po oznámení skonu legendárního Mr. Hockey zaplavily sociální sítě stovky tisíc kondolencí.

Praha – Odešla legenda. Ve věku 88 let zemřel legendární Gordie Howe. Bezprostředně po potvrzení této smutné zprávy zaplavily sociální sítě kondolence od slavných hokejových hráčů a trenérů současnosti i minulosti, klubů, známých novinářů či kanadských politiků.

Smrt výjimečné osobnosti, jíž se přezdívalo příznačně "Mr. Hockey", oznámil na svém twitterovém účtu Detroit Red Wings, v jehož barvách Howe odehrál 25 sezon a s nímž zvedl čtyřikrát nad hlavu slavný Stanley Cup.

Nejkomplexnější hráč historie

"Gordie Howe byl legenda v pravém slova smyslu. Jsem vděčný za to, že jsem se s ním mohl potkat na ledě. Jeho vliv na náš sport byl neuvěřitelný," řekl na Howeovu adresu autor 1798 kanadských bodů Ron Francis, současný generální manažer Caroliny Hurricanes.

Obdobně se vyjádřil i neméně věhlasný forvard Phil Esposito. "Nejlepším bekem byl Bobby Orr, nejlepší útočníkem Wayne Gretzky. Celkově nejlepším hokejistou všech dob byl ale podle mě Gordie Howe."

S tím souhlasil i samotný "The Great One" Gretzky. "Já dával góly, nejlepší byl ale on," tvrdil v jednom z rozhovorů.

"Já na něj budu vzpomínat jako na chlápka, který měl fantastický smysl pro humor a nikdy nezkazil žádnou srandu. Nikdy si nehrál na vážného. Když se nedařilo, on vstal a každého rozveselil," prohlásil Chris Chelios.

Hashtag #9RIP zaplavil Twitter

Faktem je, že Howe za svou dlouhou kariéru vyhrál prakticky vše, co se dalo. Šestkrát vyhrál kanadské bodování NHL, šestkrát se stal nejužitečnějším hráčem ligy, třiadvacetkrát si zahrál All Star Game. Do hokejového důchodu odešel až v 52 letech, už coby člen síně slávy.

Není proto divu, že kondolenční příspěvky s hashtagem #9RIP se na Twitteru objevily doslova ve vteřině. Smutní například Mike Modano, Pavel Dacjuk, Theo Fleury nebo Erik Karlsson.

 

Právě se děje

před 15 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy