NHL vyučovala: Boston rozstřílel Liberec sedmi góly

5. 10. 2010 21:20
Bílí tygři Liberec - Boston Bruins 1:7
Zdeno Chára atakuje Jaroslava Kudrnu
Zdeno Chára atakuje Jaroslava Kudrnu | Foto: Reuters

Liberec - Tvrdou lekci uštědřil v přípravném utkání extraligovému Liberci tým NHL Boston Bruins, který v úterý zvítězil na ledě "Bílých tygrů" 1:7.

V konfrontaci českého a zámořského hokeje tak výrazně uspěl americký celek, v jehož dresu nejvíce zářil Patrice Bergeron, který dvě branky vstřelil a na další tři nahrál.

Semifinalista loňského ročníku Stanley Cupu o svém drtivém vítězství rozhodl ve třetí třetině, kdy nasázel během sedmi minut čtyři góly.

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Sýkora se vrací do Plzně
Hokejisté Bostonu jsou už v Praze. Chára: Rád se vracím
Hudler si připsal první góly sezony, trefil se i Eliáš

Liberec přitom po úvodní nervózní pětiminutovce hrál lépe a v první třetině si vypracoval několik solidních příležitostí na vstřelení branky, jenže Tim Thomas v brance "Medvědů" se činil.

Naopak na druhé straně se dvě minuty před koncem první části prosadil Nathan Horton, který z mezikruží vypálil nad vyrážečku Marka Pince.

Na začátku druhé třetiny navíc další branku Bostonu přidal Patrice Bergeron, jenž při samostatném úniku zasekávačkou oblafl domácího gólmana a zvýšil na 0:2.

Nathan Horton v souboji s Janem Výtiskem
Nathan Horton v souboji s Janem Výtiskem | Foto: Reuters

Snížení se ale Liberec dočkal o chvíli později, když nájezd dva na nikoho vyřešili ideálně Nedvěd s Podkonickým, který zakončoval do prázdné branky.

Jenže rozjetí Bruins kontrovali v zápětí: Bergeron našel po chybné rozehrávce Liberce Jordana Carona a ten se štěstím propálil Pince. Od té chvíle již celek z NHL na libereckém ledě před zraky 7500 diváků dominoval.

Domácí před třetí částí vyměnili brankáře, ale ani Tomáš Vošvrda nápor Bostonu nezastavil, spíše naopak. Během již zmíněných sedmi minut inkasoval čtyřikrát, mimo jiné i od Bergerona, který jej překonal naprosto stejným blafákem, jako ve druhé třetině Pince.

Ve zbytku utkání i přes množství šancí na obou stranách gól nepadl, a tak Boston do víkendových utkání NHL s Phoenixem, jež se budou hrát v Praze, může jít se vztyčenou hlavou.

Přípravné hokejové utkání:

Bílí Tygři Liberec - Boston Bruins 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 29. Podkonický (Nedvěd) - 19. Horton (Chára, Krejčí), 23. Bergeron, 31. Caron (Bergeron), 42. Bergeron (Hunwick), 47. Seguin (Boychuk, Bergeron), 48. G. Campbell (S. Thornton, Paille), 50. Wheeler (Bergeron, Chára). Rozhodčí: Hribik (ČR), Leggo - Sharrers (oba Kan.), Blümel (ČR). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Sestavy:

Liberec: Pinc (41. Vošvrda) - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub - Podkonický, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Urban, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Boston: Thomas - Boychuk, Chára, Seidenberg, Hunwick, McQuaid, Stuart, Ference - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Wheeler - Ryder, Seguin, Paille - Marchand, S. Thornton, G. Campbell - Caron. Trenéři: Julien, Houda, Ward a Jarvis.