NHL vítej! Frolík se uvedl ve Winnipegu dvěma góly!

FOTO Sláva, radost i krev začátku nového ročníku NHL
George Parros z Montrealu měl navrch i ve druhé bitce s Coltonem Orrem...
...Ze kterého jej i přes počáteční snahu museli odvézt lékaři na nosítkách. Dle zpráv ze zámoří byl téměř dvoumetrový elitní bitkař ligy chvíli i v bezvědomí.
Chvíli před druhou pěstní výměnou názorů mezi Parrosem a Orrem se do sebe pustili také domácí Moen a hostující Fraser.
I přesto, že pěstní souboje lépe zvládli na body domácí, v kanadském derby se na góly v poměru 4:3 radovali hosté z Toronta.
2. 10. 2013 8:51
97. ročník slavné zámořské NHL začal v noci na dnešek.

New York - V noci na dnešek začal třemi duely za mořem letošní 97. ročník NHL. V otevíracím souboji ligy prohrál Montreal v derby s Torontem 3:4, Tomáš Plekanec se zapsal do statistik zápasu pouze dvěma trestnými minutami.

Zápas ovlivnila hodně situace ze 43. minutě, kdy si to ve druhé vzájemné bitce večera rozdali domácí George Parros a Colton Orr. Montrealský obr při ní ztratil rovnováhu a celou vahou svého těla padl bradou na led a po chvíli padl do bezvědomí, hřiště tak opouštěl na nosítkách - VIDEO A DALŠÍ INFORMACE ZDE!

Poté vyjeli na led i obhájci titulu z Chicaga, kteří v přestřelce zdolali Washington 6:4, také díky jedné asistenci Michaela Rozsívala. Hostům nepomohl ani hattrick nové posily Michaela Grabovského a dva body kapitána Alexandera Ovečkina.

V posledním duelu prvního dne nejslavnější hokejové ligy světa prohrál Edmonton s Winnipegem 4:5, také díky dvěma gólům českého útočníka Michaela Frolíka. V brance vítězů pochopitelně nechyběl ani druhý český zástupce v dresu "Jets" Ondřej Pavelec, který si připsal celkem 34 úspěšných zákroků.

Frolík zářil po premiéře ve Winnipegu štěstím

"Byl to zápas nahoru dolů se šťastným koncem pro nás. Ale zasloužili jsme si to, poctivě jsme makali, zvlášť v závěru utkání," prohlásil Frolík. "Myslím, že můžeme být se svým výkonem spokojení. Ale neměli bychom dostávat tolik gólů, v obraně se musíme zlepšit," dodal.

Gólem oslavil premiéru v NHL americký reprezentant a juniorský mistr světa Jacob Trouba, který v 52. minutě vyrovnal na 4:4. "Ze začátku jsem byl nervózní, ale po několika střídáních to ze mě spadlo. Ten gól, to bylo něco úžasného," podotkl Trouba.

Frolíkovi bývalí spoluhráči z Chicaga vstoupili do nového ročníku rovněž úspěšně. Poté co vyvěsili ke stropu haly banner připomínající jejich poslední triumf, porazili Washington 6:4. Jednou asistencí se na vítězství podílel český obránce Michal Rozsíval. Capitals nebyl nic platný ani hattrick Michaila Grabovského, nové posily z Toronta.

Také zápas v Chicagu byl výsledkově jak na houpačce

"Každý soupeř se na nás jako na úřadující šampiony bude chtít vytáhnout. Musíme na to být připravení. Byl to náročný zápas, ale zvládli jsme ho," radoval se brankář Corey Crawford, který zneškodnil 28 střel včetně čtyř v závěru třetí třetiny během 86 sekund trvajícího dvojnásobného oslabení.

Chicago v utkání třikrát vedlo o gól, na začátku třetí třetiny ale hosté díky dvěma trefám Grabovského skóre otočili. Vzápětí vyrovnal Brandon Saad a šest minut před koncem rozhodl o výhře Blackhawks Johnny Oduya, který si tak dal dárek k 32. narozeninám.

Hossa věří, že Chicago se mistrovské kocovině vyhne

Výhru Jestřábů pak zpečetil Marián Hossa, jemuž rozhodčí připsali gól poté, co byl faulován při nájezdu na prázdnou branku během power play Capitals.

"Kolem našeho zisku Stanley Cupu se děla spousta věcí. Zúčastnili jsme se mnoha slavnostních akcí, dostali jsme prsteny, vyvěsili banner a teď je po všem. Všechno bylo skvělé, ale nyní se musíme zase soustředit na hokej, což je mimochodem taky super," prohlásil po utkání Hossa.

Noční zápasy NHL:

Montreal - Toronto 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Branky: 11. a 58. Eller, 14. Gallagher - 9. Van Riemsdyk, 29. Phaneuf, 38. Bozak, 46. Raymond. Střely na branku: 37:38. Diváci: 21.273.

Chicago - Washington 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Branky: 5. Bollig, 12. P. Kane (Rozsíval), 35. Seabrook, 48. Saad, 54. Oduya, 60. Marián Hossa - 31., 41. a 46. Grabovskij, 11. Ovečkin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 22.158.

Edmonton - Winnipeg 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Branky: 3. Gazdic, 19. Gordon (Hemský), 24. Hemský, 28. Joensuu - 37. a 55. Frolík, 4. Scheifele, 17. Little, 52. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 38 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procent. Střely na branku: 38:28. Diváci: 16.839.