Kdy začne NHL? Dnes a v říjnu ne. Konec výluky v nedohlednu

FOTO Hvězdy, hity, góly, zákroky. O co přicházíme bez NHL?
V první řadě samozřejmě o kvalitní hokej. Třicet zámořských týmů dohromady dává nejlepší hokejisty z celého světa, kteří si to rok co rok rozdávají v 82 zápasech )každý tým) základní části a poté i následném play off. Dnes už je jisté, že letos bude soutěž minimálně o 82 zápasu kratší. Hrát se začne nejdříve 25. října.
Á propos, Stanley Cup. Jeho stávajícími držiteli jsou hokejisté Los Angeles, před kterými se z titulu radoval Boston Bruins (na snímku).
NHL to je především tradice. A tu si za rubly nekoupíte.
NHL je také fanoušcích, kteří proti výluce brojí seč můžou. Zatím se ale jednání zasekla na neshodách ohledně příjmů soutěže. Jen s první várkou odložených zápasů přitom liga přišla o dvě miliardy.
Foto: Reuters
Adam Sušovský
11. 10. 2012 6:00
V noci ze čtvrtku na pátek měla odstartovat zámořská NHL. Výluka ale stále trvá a nikdo není schopen říct, kdy skončí.

Praha - Velkolepá show měla začít, brány arén ale zůstanou zavřené a kabiny hráčů prázdné. Nový ročník NHL podle plánů dnes prvními zápasy neodstartuje.

Liga už kvůli výluky přišla o prvních 82 zápasů, příjmy ve výši dvě miliardy korun a důvěru fanoušků. Těm nezbývá nic jiného, než prožívat svou oblíbenou soutěž u videoher, nebo sledovat v televizi ruskou KHL, která už běží na obrazovkách ESPN.

Třetí lockout nejlepší hokejové soutěže na světě stále trvá a ani po několika týdenních jednáních není nikdo schopen říct, kdy skončí.

Začátek soutěže se posunul o dva týdny na 25. října. Už teď je ale s největší pravděpodobností jisté, že se ani tehdy se hrát nebude.

Do Evropy uteklo už 150 hokejistů

Jevgenij Malkin, Alexandr Ovečkin, Jaromír Jágr, Cloude Giroux, Anže Kopitar nebo Pavel Dacjuk. Ti všichni si už našli nové angažmá v Evropě, kam společně s nimi zamířilo téměř 150 hokejistů.

Ruské hvězdy v čele s Ovečkinem dokonce vyhrožují, že v bohaté Kontinentální lize řada z nich zůstane až do konce sezony.

Ruská soutěž v závislosti na výluce už začala přemýšlet, že klubům navýší povolený počet podepsaných hráčů ze zámoří. Další hvězdy s otevřenou náručí vítá Švýcarsko, Finsko, nebo Německo. Jen ve Švédsku vedení ligy nedovoluje krátkodobé kontrakty, a proto tam hráči zamířili do druhé ligy.

Jaromír Jágr zase se svou hvězdou formací na Kladně vyprodává české stadiony a baví celý hokejový národ před vyprodanou sedmnáctitisícovou O2 arenou.

NHL o klíčových věcech nejedná

A NHL? Ta smutně kouká. Veškerá jednání o nové kolektivní smlouvě se tváří, jako by ani nebyla brána vážně a jen dráždí zbytky trpělivosti fanoušků.

Za posledních čtrnáct dní, tedy od oficiálního zrušení prvních 82 zápasů sezony, se jednání vůbec žádným směrem neposunula.

Obě strany po ohlášení výluky na zasedáních vůbec neřešily klíčovou otázku o rozdělení ligových příjmů mezi hráče a kluby, která je hlavním bodem sváru. Řeší se jen dopingové kontroly, lékařské a bezpečnostní záležitosti.

Jakoby žádná ze stran neměla kam spěchat, pouze se čeká, kdo jako první couvne.

Čas se krátí. Deadline je v prosinci

Naposledy se vedení ligy s hráčskou asociací NHLPA sešlo ve středu. Šéf hráčských odborů Donald Fehr se ale vůbec mítinku nezúčastnil a žádná ze stran nechtěla novinářům prozradit, o čem se v New Yorku mluvilo.

Času už přitom moc nezbývá. Vyjednávači mají pouhé dva měsíce na to, aby našli společnou cestu.

Pokud se obě strany nedohodnou do prosince, s největší pravděpodobností čeká soutěž stejně jako před osmi lety výluka na celou sezonu.

Liga by totiž přišla o novoroční utkání pod širým nebem Winter Classic a s ním i o příjmy, které by zaručily, že by i po konci sezony obě strany zůstaly v černých číslech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy