NHL: Čeští mladíci září dále, trefili se Palát i Hertl

21. 9. 2013 8:05
V NHL se rozjel kolotoč přípravných duelů, ve kterých se daří českým hráčům.
Tomáš Hertl v tréninku San Jose Sharks
Tomáš Hertl v tréninku San Jose Sharks | Foto: facebook San Jose Sharks

New York - Český hokejový útočník Ondřej Palát pomohl jednou brankou k výhře Tampy Bay v přípravném utkání na nový ročník NHL na ledě St. Louis 4:3. Trefil se také Tomáš Hertl za San Jose, ale porážce 2:3 v prodloužení s Anaheimem nezabránil.

Dvaadvacetiletý Palát ve čtvrtek přispěl vítěznou trefou k výhře nad Nashvillem 5:1 a v pátek se prosadil znovu. Na ledě Blues ve 36. minutě získal Tampě vedení 3:2 a ve třetí třetině zvýšil Pierre-Cedric Labrie. St. Louis, které nastoupilo stále ještě bez útočníka Vladimíra Sobotky, už jen snížilo.

Sobotku zranil ve středeční utkání v Orlandu právě s Tampou nováček Adam Erne, který za to dostal disciplinární trest na tři zápasy. Český útočník se ve čtvrtek vrátil do tréninku a měl by hrát v sobotu proti Dallasu.

Hertl se trefil poprvé za nový klub

První gól v dresu San Jose si připsal devatenáctiletý Hertl, který v 15. minutě otevřel skóre duelu s Anaheimem. Ducks dvakrát smazali náskok Sharks a v prodloužení rozhodl Ben Lovejoy.

Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington první polovinu utkání s Chicagem a za stavu 2:3 jej vystřídal David Leggio. Capitals nakonec podlehli letošnímu vítězi Stanleyova poháru 4:5 po samostatných nájezdech.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Washington - Chicago 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. Bäckström, 27. Wilson, 38. Fehr, 49. Ovečkin - 14. Olsen, 24. Morin, 31. Winchester, 37. Bollig, rozhodující sam. nájezd Toews. Brankář Michal Neuvirth (Washington) odchytal 30 minut, ze 17 střel inkasoval tři branky a měl úspěšnost zákroků 82,4 procenta.

Carolina - Montreal 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

Branky: 4. Pateryn, 4. Galchenyuk, 12. Desharnais, 16. Bournival, 28. Subban, 45. Pacioretty. Hráno v Québeku.

St. Louis - Tampa Bay 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 16. Steen, 36. Locke, 48. Oshie - 8. Sergejev, 35. Connolly, 36. Palát, 46. Labrie.

Florida - Dallas 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 44. Gilbert - 5. a 21. Roussel, 43. Sceviour, 55. Mueller. Hráno v San Antoniu.

Colorado - Los Angeles 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 50. a 61. O'Reilly, 1. Benoit, 44. Downie - 1. Williams, 4. Shore, 41. King.

San Jose - Anaheim 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 15. Hertl, 29. Kennedy - 23. Etem, 37. Perry, 63. Lovejoy.