Nezastavitelní Lvi táhnou Ruskem, porazili i Podolsk

28. 1. 2014 18:56
Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Viťazu Podolsk 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si dvanáctou výhru z posledních patnácti zápasů.
Kapitán Lva Novotný svůj tým táhne od vítězství k vítězství.
Kapitán Lva Novotný svůj tým táhne od vítězství k vítězství. | Foto: CPA Eduard Erben

Podolsk - Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Viťazu Podolsk 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si dvanáctou výhru z posledních patnácti zápasů. Pokud by se dělala tabulka ligy jen za měsíc leden, pak je pražský celek nejlepší v celé soutěži.

Lev ze čtyř těžkých duelů na tripu získal čtyři body

Jediný český zástupce v soutěži se tak posunul v Západní konferenci na třetí místo o dva body před Doněck, který ještě před pauzou pro olympijské hry v Soči bude hrát ve středu doma s Mytišči.

Lev, který zamíří po návratu z Ruska na soustředění do Dubaje, se ze série zápasů v Nižném Novgorodu, Kazani, na ledě Dynama Moskva a v Podolsku vrací se ziskem čtyř bodů.

I přes ztráty stráví přestávku na pozicích zaručujících v prvním kole play off domácí prostředí, po olympiádě od 26. února bude doma hostit postupně Doněck, Dinamo Minsk, Záhřeb a Spartak Moskva.

V úvodu to byla v Doněcku přestřelka

Úvodní dějství nabídlo přestřelku, kterou odstartoval v osmé minutě Lev. Řepík zpoza branky našel Birnera, který překonal Backlunda. Následně si Pražané, kteří se předtím v úvodu zápasu ubránili v oslabení při Kapanenově trestu, zahráli první přesilovku.

Golovkovův trest mohl předčasně ukončit Oystrick, ale netrefil odkrytou branku. Viťaz zahrozil přečíslením Ziazova s Koroljovem a ve 14. minutě už vyrovnal, když kombinaci zakončil Šitikov.

Hned za 21 sekund se domácí radovali znovu po Koroljovově gólu. Lev ale ještě v úvodním dějství strhl vedení na svou stranu. Při Kokšarovově trestu se prosadil volný Ullström po přihrávce Novotného, který pak vteřinu před koncem úvodní části bekhendem také sám překonal Backlunda. Toho od druhé části nahradil Saprykin.

Nájezdy rozhodl Azevedo

Na začátku druhé třetiny Lev nevyužil přesilovku při Koroljukově pobytu na trestné lavici, pak šel pykat dvakrát v rychlém sledu Zackrisson a Viťaz jeho druhý faul už potrestal. Koroljukovo nahození tečoval za Vehanenova záda Cibák. Vyrovnat mohl v přesilovce Oystrick, ale Saprykin zasáhl betonem.

Ve třetí třetině Saprykin ani Vehanen žádný puk za záda nepustili. Hrálo se opatrněji a bez vyloučení. Největší šanci měl v 53. minutě Oystrick po Thörnbergově přihrávce, ale minul. V nastavení se Lev ubránil při Azevedově vyloučení a v nájezdech se trefil jako jediný právě Azevedo.

Kontinentální hokejová liga:

Viťaz Podolsk - HC Lev Praha 3:4 po sam. nájezdech (2:3, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Šitikov (Mezei), 14. Koroljov (Soloduchin, Ziazov), 28. Cibák (Koroljuk) - 8. Birner (Řepík), 16. Ullström (Novotný), 20. Novotný (Azevedo, Jaakola), rozhodující sam. nájezd Azevedo. Rozhodčí: Bulanov, Rönn - Morozov, Fatějev. Vyloučení: 4:5, navíc Kokšarov (Podolsk) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2200.

Viťaz Podolsk: Backlund (21. Saprykin) - Porseland, Malevič, Selezněv, Golovkov, Rozin, Berdjukov, Kudinov, Mezei - Koroljuk, Cibák, Kousal - Šitikov, Kokšarov, Makejev - Soloduchin, Ziazov, Koroljov - Vasiljev, Poltorak, Ivanov. Trenér: Oleg Orechovskij.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Oystrick, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Mikuš - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Kapanen, Zackrisson - Řepík, Vrána, Birner - Matai, Cingel, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Další úterní výsledky KHL:

Barys Astana - Chanty-Mansijsk 4:3, Nižnij Novgorod - Dinamo Riga 0:1 po sam. nájezdech (Sedláček čisté konto), Dynamo Moskva - Slovan Bratislava 2:3 (Kvapil 0+1 - Škoula 1+0).

14. Dinamo Minsk 49 11 4 5 29 90:148 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí celky divizí.