Newyorské derby: Rozhodující gól dal Čech Vašíček

zh
20. 11. 2007 8:04
Islanders porazili Rangers i ve třetím derby sezony
Brankář New Yorku Islander Rick DiPietro vychytal v derby s Rangers své 100. vítězství kariéry. V honbě za svou stovkou dvakrát zbrzdil snahu Martina Brodeura dosáhnout vítězné pětistovky, když vychytal výhry nad New Jersey Devils 1:0 a 2:1. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New York Islanders v letošním ročníku NHL  zatím ovládají městská derby s Rangers.  Jezdce porazili i potřetí a opět těsně o jeden gól - 2:1.

Letos poprvé se rivalský duel hrál na ledě Rangers, ani to však Jezdcům nepomohlo. Po venkovních porážkách 2:3 a 1:2 prohráli i v Madison Square Garden.

O osudu pondělního derby se rozhodlo během šesti a půl minut druhé třetiny. Jindy totiž góly nepadaly.

Islanders poslal do vedení již za osm vteřin  po začátku prostřední části Ruslan Fedotěnko. Ve 26. minutě zvyšoval na 2:0 český útočník Josef Vašíček. O minutu a půl později snižoval jeho krajan, obránce Michal Rozsíval, jenž je od soboty při střelecké chuti.

Další branky již nepadly. Neworské derby tak rozhodl Josef Vašíček, jenž byl spolu s Rozsívalem a brankářem Ostrovanů DiPietrem vyhlášen hvězdou zápasu.

"Ricky má naši důvěru. Dává nám v zápase jistotu," řekl na adresu svého brankáře podle agentury AP Josef Vašíček, jenž Rickymu DiPietrovi  pomohl dosáhnout jeho sté vítězství a svému klubu desátou výhru nad Rangers.

DiPietro musí mít velkou důvěru i u vedení klubu, když s ním před dvěma lety podepsalo nezvykle dlouhý kontrakt na 15 let.

Vokoun s Krepsem pomohli Floridě

Tomáš Vokoun pomohl Floridě k výhře 4:3 na ledě Washingtonu. Do vedení 2:1 poslal hosty minutu před první sirénou Kamil Kreps po přihrávce Ville Peltonena a Radka Dvořáka. Od té doby již Vokoun, na nějž šlo 30 střel,  neumožnil domácím vyrovnat, pouze neúspěšně dotahovat skóre.

Atlanta porazila doma Tampu Bay až v prodloužení. Své řekli k vývoji zápasu Češi na obou stranách.

Na úvodní gól Atlanty přihrával  ve 4. minutě "Skoročech"  Robert Holík, za Tampu srovnával ve 24. minutě Jan Hlaváč a na 2:1 pro hosty zvyšoval o půl minutu později Vincent Lecavalier po asistencích Filipa Kuby a Václava Prospala.

Když Prospal přihrával v polovině třetí třetiny St. Louisovi na třetí gól Tampy, vypadalo to z hosty báječně. Domácí však ještě dokázali  srovnat skóre a dovést utkání do prodloužení.

V něm Todd White z Atlanty, hlavní hvězda zápasu, využil ve 3. minutě výhodu přesilové hry a rozhodl o vítězství svého týmu 4:3 v nastaveném čase.

Nashvillský Radek Bonk po přihrávce Marka Židlického dokázal v zápase na ledě St. Louis již pouze snížit na 1:2. Do konce zápasu zbývalo jen 63 vteřin, což hostům na vyrovnání nestačilo.