Lundqvist vychytal střelce Montrealu, Rangers znovu vyhráli

20. 5. 2014 6:28
Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve svém úspěšném tažení letošním Stanley Cupem.
Hokejisté New Yorku Rangers se radují z druhé výhry nad Montrealem
Hokejisté New Yorku Rangers se radují z druhé výhry nad Montrealem | Foto: Reuters

Montreal - Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve svém úspěšném tažení letošním Stanley Cupem. Jezdci ve druhém utkání finále východní konference NHL opět uspěli na ledě Montrealu a po výhře 3:1 vedou 2:0 na zápasy.

Zatímco v sobotním úvodním duelu (2:7) zazářila zejména ofenzíva Rangers, tentokrát byl hlavním strůjcem vítězství brankář Henrik Lundqvist, který si připsal 40 úspěšných zákroků.

Canadiens přitom měli nadějný vstup do utkání a v 7. minutě se ujali vedení, když se po důsledném napadání v útočném pásmu prosadil Max Pacioretty. Radost však vydržela domácím pouhých 17 sekund, než do jejich branky zapadlo nahození obránce Ryana McDonagha od modré čáry, které nešťastně tečoval do vlastní sítě zadák Josh Gorges.

Kotouč lovil z branky čtyřiadvacetiletý gólman Dustin Tokarski, který obvykle chytá na farmě v nižší AHL, odkud byl povolán do prvního mužstva poté, co se v prvním zápase zranila týmová jednička Carey Price. A Tokarski, který za poslední dvě sezony nastoupil k pouhým třem zápasům v NHL, hned dostal přednost před náhradníkem Peterem Budajem.

Při svém debutu v play off si vedl slušně, 62 sekund před koncem první třetiny však nestačil na střelu Ricka Nashe, který zakončil ukázkově sehrané přečíslení tři na dva. Třetí úder do vazu schytali Canadiens v úvodu 29. minuty, kdy v přesilové hře vyslal nechytatelnou ránu do horního rohu branky Martin St. Louis.

Dalších 32 minut pak Rangers poměrně s přehledem strážili svůj náskok a nepovolili domácím kontaktní gól. Brankář Lundqvist neinkasoval ani při více než čtyři minuty trvající power-play, k níž se Canadiens uchýlili už v 56. minutě, kdy dostali výhodu přesilové hry po faulu Benoita Pouliota.

Série se nyní přesouvá do Madison Square Garden v New Yorku. Třetí zápas je na programu ve čtvrtek.

Semifinále play off NHL:

Finále Východní konference - 2. zápas:

Montreal - New York Rangers 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 7. Pacioretty - 7. McDonagh, 19. Nash, 29. St. Louis. Střely na branku: 41:30. Diváci: 21.273. Stav série: 0:2.