Lundqvist vychytal střelce Montrealu, Rangers znovu vyhráli

20. 5. 2014 6:28
Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve svém úspěšném tažení letošním Stanley Cupem.
Hokejisté New Yorku Rangers se radují z druhé výhry nad Montrealem
Hokejisté New Yorku Rangers se radují z druhé výhry nad Montrealem | Foto: Reuters

Montreal - Hokejisté New Yorku Rangers pokračují ve svém úspěšném tažení letošním Stanley Cupem. Jezdci ve druhém utkání finále východní konference NHL opět uspěli na ledě Montrealu a po výhře 3:1 vedou 2:0 na zápasy.

Zatímco v sobotním úvodním duelu (2:7) zazářila zejména ofenzíva Rangers, tentokrát byl hlavním strůjcem vítězství brankář Henrik Lundqvist, který si připsal 40 úspěšných zákroků.

Canadiens přitom měli nadějný vstup do utkání a v 7. minutě se ujali vedení, když se po důsledném napadání v útočném pásmu prosadil Max Pacioretty. Radost však vydržela domácím pouhých 17 sekund, než do jejich branky zapadlo nahození obránce Ryana McDonagha od modré čáry, které nešťastně tečoval do vlastní sítě zadák Josh Gorges.

Kotouč lovil z branky čtyřiadvacetiletý gólman Dustin Tokarski, který obvykle chytá na farmě v nižší AHL, odkud byl povolán do prvního mužstva poté, co se v prvním zápase zranila týmová jednička Carey Price. A Tokarski, který za poslední dvě sezony nastoupil k pouhým třem zápasům v NHL, hned dostal přednost před náhradníkem Peterem Budajem.

Při svém debutu v play off si vedl slušně, 62 sekund před koncem první třetiny však nestačil na střelu Ricka Nashe, který zakončil ukázkově sehrané přečíslení tři na dva. Třetí úder do vazu schytali Canadiens v úvodu 29. minuty, kdy v přesilové hře vyslal nechytatelnou ránu do horního rohu branky Martin St. Louis.

Dalších 32 minut pak Rangers poměrně s přehledem strážili svůj náskok a nepovolili domácím kontaktní gól. Brankář Lundqvist neinkasoval ani při více než čtyři minuty trvající power-play, k níž se Canadiens uchýlili už v 56. minutě, kdy dostali výhodu přesilové hry po faulu Benoita Pouliota.

Série se nyní přesouvá do Madison Square Garden v New Yorku. Třetí zápas je na programu ve čtvrtek.

Semifinále play off NHL:

Finále Východní konference - 2. zápas:

Montreal - New York Rangers 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 7. Pacioretty - 7. McDonagh, 19. Nash, 29. St. Louis. Střely na branku: 41:30. Diváci: 21.273. Stav série: 0:2.

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.