Neuvirth jde do Islanders a bude bojovat o místo s Halákem

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 3. 2015 20:29
Michal Neuvirth odchází z Buffala. Sabres do New Yorku Islanders.
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

New York - Hokejový brankář Michal Neuvirth odchází z Buffala. Sabres ho vyměnili do New Yorku Islanders za brankáře Chada Johnsona a volbu v draftu. Informují o tom zámořská média.

Neuvirtha tak čeká boj o místo se slovenským brakářem Jaroslavem Halákem, který si letos u Islanders vybudoval pevnou pozici. Neuvirth se ale jako jednička letos u Sabres osvědčil. Od odchodu Jhonase Enrotha měl úspěšnost zákroků téměř čtyřiadevadesáti procent.

Loni měnil Neuvirth také dres těsně před uzávěrkou přestupů, když jej Sabres získali z Washingtonu.

Neuvirth v této sezoně odchytal v NHL 27 utkání s průměrem 2,99 branky na zápas a s úspěšností zákroků 91,8 procenta. Do pozice jedničky Sabres se dostal před třemi týdny, kdy Buffalo vyměnilo švédského gólmana Jhonase Enrotha do Dallasu za Anderse Lindbäcka.

V posledních třech zápasech byl Neuvirth pokaždé zařazen mezi hvězdy, z toho dvakrát byl první a jednou třetí.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy