Nestrašilův gól rozhodl v Kontinentální lize o výhře Nižněkamsku

6. 12. 2017 20:19
Reprezentační útočník Andrej Nestrašil z Nižněkamsku byl v utkání Kontinentální ligy s Dinamem Minsk autorem vítězné branky. Šestadvacetiletý český hokejista, jenž má na kontě více než stovku odehraných zápasů v NHL, využil v 23. minutě přesilovku a dal osmý gól v sezoně. Něftěchimik doma vyhrál nad běloruským celkem 4:1.
Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil | Foto: Reuters

MoskvaNestrašil bodoval v pátém z posledních šesti zápasů, naprázdno vyšel jen při prohře se suverénním ligovým lídrem z Petrohradu. S 24 body je třetím nejproduktivnějším Čechem v KHL, lépe jsou na tom pouze Jiří Sekáč z Kazaně a Lukáš Radil ze Spartaku Moskva.

Sekáč se na domácím ledě proti Petrohradu neprosadil. Kazaň sice ve druhé třetině dotáhla dvoubrankovou ztrátu, ale v prodloužení rozhodl zápas vedoucích celků konferencí švédský zadák Patrik Hersley. SKA zvítězil podeváté v řadě a v čele ligy má dvacetibodový náskok.

Obránce Jakub Nakládal se podílel asistencí na výhře Jaroslavle 2:1 v prodloužení v Soči. Hosté tam dlouho prohrávali, ale v 57. minutě po Nakládalově přihrávce vyrovnal v přesilovce Petri Kontiola a v nastaveném čase sebral soupeři další bod Andrej Loktionov.

Výsledky KHL:

Kazaň - Petrohrad 2:3 v prodl., Nižněkamsk - Dinamo Minsk 4:1 (za domácí Nestrašil 1+0), HK Soči - Jaroslavl 1:2 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1).

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.