Nesrovnalostmi v účetnictví Jágrova Kladna se bude zabývat město

ČTK ČTK
11. 1. 2016 17:39
Kladno začne kontrolovat účetnictví hokeje na konci ledna. Město, které klub spoluvlastní, se tak v pátek dohodlo s většinovým vlastníkem Jaromírem Jágrem.
Kladnu se v první lize nevede špatně. Řeší však problémy mimo led.
Kladnu se v první lize nevede špatně. Řeší však problémy mimo led. | Foto: ČTK

Kladno - Kladno začne kontrolovat účetnictví hokeje na konci ledna. Město, které klub spoluvlastní, se tak v pátek dohodlo s většinovým vlastníkem Jaromírem Jágrem. ČTK to řekla mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Důvodem kontroly jsou údajné nesrovnalosti ve fakturách hospodaření klubu, které však Jágr odmítá. Kvůli nim město před několika měsíci pozastavilo placení provozu stadionu, minulý týden radní rozhodli, že Kladno opět náklady platit bude. Město má v klubu třicetiprocentní podíl, Jágr sedmdesátiprocentní.

Za Jágra jedná nyní s městem jeho otec Jaromír Jágr starší. "Dostali jsme termín k provedení kontroly účetnictví, a to v závěru tohoto měsíce. Postupujeme tedy v intencích dohody s Jaromírem Jágrem starším," uvedla Růžková. Kladenský primátor Milan Volf už dříve uvedl, že kontrola účetnictví potrvá několik týdnů.

Jednatelem města zvolen Patera

Na dohodu vlastníků čeká také svolání valné hromady kladenského hokeje. Na něm by měl být jmenován jednatelem společnosti olympijský vítěz Pavel Patera. Zastupitelé bývalého kladenského útočníka zvolili jednatelem za město už loni v červnu. Ve funkci má nahradit Otakara Černého, který funkci opustil už dříve.

Město mělo ročně přispět na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun a dalších přibližně sedm milionů dává na mládež. V červnu však dotace pozastavilo a v září zastupitelé odsouhlasili provedení hloubkové kontroly. Jágr mladší tak dosud platil i veškeré energie potřebné pro provoz stadionu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Předseda slovenského parlamentu Kollár měl vážnou dopravní nehodu

Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl v sobotu v Bratislavě vážnou dopravní nehodu. Zraněný je on i člen jeho ochranky. Podle ČT24 o tom informoval premiér Matovič. Stav obou mužů i povaha jejich zranění zatím nejsou známy.  

Další zprávy