Nepřipadá si zbytečný a dává góly. Nestrašil nadchl Detroit

Adam Sušovský Adam Sušovský
8. 10. 2014 6:00
Přečtěte si rozhovor s Andrejem Nestrašilem. Žádný jiný Čech nezanechal v přípravě na NHL tak skvělou vizitku, přitom to od něj nikdo nečekal. Fantastickou formou uhranul Detroit a bude hrát NHL.
Andrej Nestrašil byl v přípravě na NHL jedním z nejlepších hráčů Detroitu, Red Wings ho proto dopsali na soupisku a počítají s ním do třetí formace.
Andrej Nestrašil byl v přípravě na NHL jedním z nejlepších hráčů Detroitu, Red Wings ho proto dopsali na soupisku a počítají s ním do třetí formace. | Foto: Reuters

Detroit - Je to super, je to bomba. Taková slova ze sebe chrlil v rozhovoru pro Aktuálně.cz hokejový útočník Andrej Nestrašil. Už ve čtvrtek si zřejmě poprvé zahraje NHL za Detroit, za který zářil ve všech přípravných zápasech, do kterých nastoupil.

V pěti zápasech vstřelil dva góly, přidal dvě asistence, poslední přípravný duel v Bostonu navíc rozhodl vítězným nájezdem a ve třech utkáních se vešel mezi hvězdy zápasu.

Takhle si žádný jiný Čech v přípravě na NHL nevedl, Nestrašil překvapil všechny a legendární kouč Detroit Mike Babcock neměl na výběr. V úterý dopsal třiadvacetiletého Nestrašila na soupisku Red Wings pro nový ročník slavné soutěže a na tréninku ho zařadil do třetí formace, navíc s ním i před ostrými zápasy trénuje přesilové hry.

"Víte, já vždycky hraju líp, když ode mě trenér očekává, že dám góla a na ledě něco vytvořím. Nemám rád, když cítím, že jsem v týmu jen do počtu, protože si pak připadám zbytečný. A já teď ve všech přátelácích hrál i přesilovky, měl jsem na ledě patnáct minut na zápas," říká Nestrašil.

"Upřímně? Vůbec jsem nečekal, že se do Detroitu můžu dostat už na začátku sezony. Osobně jsem počítal s tím, že mě na 99,999 procent pošlou na farmu," usmíval se Nestrašil do telefonu.

Takže zůstáváte v Detroitu natrvalo?
Napsali mě na soupisku mezi 23 hráčů, tak zatím jo. Je to paráda. Ale je to jen zatím. Pavel Dacjuk je pořád na listině zraněných hráčů a až se uzdraví, bude se muset soupiska zase řešit. Teď jsem v Detroitu, to je důležité. Víc informací o své budoucnosti zatím nemám.

Co vám řekli?
Nic. Vůbec se mnou nemluvili. Když jsme přiletěli z posledního zápasu v Bostonu, řekli mi, ať přijdu v pondělí na trénink. Byl jsem v páté lajně, ale v úterý už jsem trénoval s Darrenem Helmem a Gustaven Nyquistem ve třetí a nacvičoval jsem i přesilovky. Podle toho to vypadá super, ale situace se může změnit klidně z hodiny na hodinu.

Jak dlouho má být Dacjuk ještě zraněný?
To nikdo moc netuší. Původní předpoklady byly čtyři týdny a že prošvihne nějakých prvních šest zápasů sezony. Ale teď normálně trénuje a nevím, jestli nebude fit už ve čtvrtek. Takže budu vědět asi až ve čtvrtek ráno před zápasem, jak na tom jsem. Teď si to strašně užívám.

Co se s Andrejem Nestrašilem v létě stalo, že vylétl najednou takhle nahoru? Nakoplo vás povedené play off, kdy jste se stal lídrem Grand Rapids v AHL?
Celá druhá půlka minulé sezony mi dodala strašně moc sebevědomí, které jsem trošku postrádal. To podle mě rozhodlo. Já v létě pak hodně makal, výborně jsem se připravil a měl super testy. Důležité ale bylo také... Víte, já vždycky hraju líp, když ode mě trenér očekává, že dám góla a na ledě něco vytvořím. Nemám rád, když cítím, že jsem v týmu jen do počtu, protože si pak připadám zbytečný. A já teď ve všech přátelácích hrál i přesilovky, měl jsem na ledě patnáct minut na zápas.

Cítíte, že vám trenér Mike Babcock věří?
No to nevím, jestli mi věří (směje se). Ale v přátelácích jsem byl vždycky v té lajně, která chodila na přesilovky. V Bostonu jsem dokonce z přesilovky dával góla. Kdyby mi nevěřil, asi by mi tolik prostoru v přípravě nedal.

Už se těšíte na čtvrtek? Hrajete doma s Bostonem...
Já vím, ale zatím se moc těšit těšit nechci, abych nezažil zklamání. Dneska mi spousta lidí píše a gratuluje. Lidi v Čechách si myslí, že když jsem na té soupisce, tak že mi to něco zaručuje. Že tady budu hrát deset zápasů nebo celou sezonu, ale tak to není. Klidně mě můžou ještě zítra ráno poslat zase dolů. Snažím se tomu zatím vyhýbat a lidem neříkám, že ve čtvrtek hraju. Nejsem nervózní, ale těším se na to.

Musí to být sladký začátek po létě, kdy jste byl bez smlouvy a chvíli ani nevěděl, jestli dostanete od Detroitu ještě šanci. Úplně upřímně: Věřil jste, že se můžete dostat do prvního týmu?
To upřímně ani nemusíte říkat. Já bych vám rovnou řekl, že ne (směje se). Já jsem osobně čekal, že si zahraju v přípravě jeden dva zápasy a že mě na 99,999 procent pošlou dolů, ale nějak se to otočilo. Já ale věděl, že jsem ready hrát.

Co když vás nakonec Detroit přece jen pošle na farmu?
Teď už jsou pro mě obě varianty dobré. Když tady zůstanu, bude to super bomba - budu hrát NHL. Když mě pošlou do Grand Rapids, budu tam hrát dvacet minut na zápas a jako hokejista se zase zlepšovat. Chci si to teď užívat.

V Detroitu přitom moc mladých hráčů šanci nikdy nedostávalo. Těší vás to o to víc, že jste se do týmu dostal?
Teď už přišla doba obměny. Beci jsou tady mladí a je tady ještě Tatar, Nyquist. Ale je fakt, že to jsou kluci, kterým je třiadvacet a na detroitské poměry je jich tady hodně. Nám je dvacet tři až dvacet pět, jinde jsou za mladé považování hráči, kterým je osmnáct. Třeba teď přišel ten čas a půjde to dál i mně.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 8 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy