Němci podruhé vyhráli, otočili zápas proti Dánsku

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 5. 2012 18:30
Němci mají na kontě šest bodů, boj o čtvrté postupové místo bude ještě hodně zajímavý.
Stejně jako v tomto souboji, měli navrch Němci
Stejně jako v tomto souboji, měli navrch Němci | Foto: Reuters

Praha - Němečtí hokejisté vybojovali ve svém pátém utkání na mistrovství světa druhé vítězství, když porazili 2:1 Dánsko, a udrželi si reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů.

Do vedení šli přitom zkraje druhé půle zásluhou Greena Dánové, navíc měli několik šancí, jak svůj náskok zvýšit.

Jenže chvíli před přestávkou srovnal Greilinger a ve 49. minutě rozhodnul Gogulla.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina B (Stockholm):

Německo - Dánsko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Greilinger (Fischer, Kaufmann), 49. Gogulla (Reimer, Ullmann) - 22. Green (Starkov). Rozhodčí: Baluška (SR), Kurmann - Arm (oba Švýc.), Dědulja (Běl.). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 5107.

Německo: Endras - Krueger, Schubert, Reul, N. Goc, Ondruschka, Fischer, Lavallée - Tripp, Hospelt, Rankel - Kink, Barta, Furchner - Kaufmann, Greilinger, M. Goc - Reimer, Ullmann, Gogulla - Schütz. Trenér: Jakob Kölliker.

Dánsko: Andersen - Larsen, Lassen, D. Nielsen, M. Boedker, J. B. Jensen, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Eller, F. Nielsen, Hansen - Hardt, Green, Starkov - J. Jensen, Jakobsen, Madsen - Poulsen, Moeller, Storm. Trenér: Per Bäckman.

1. Rusko 5 5 0 0 0 21:8 15
2. Švédsko 5 4 0 0 1 21:15 12
3. Česká republika 5 3 1 0 1 16:8 11
4. Norsko 5 2 0 1 2 15:13 7
5. Lotyšsko 5 2 0 0 3 11:13 6
6. Německo 5 2 0 0 3 9:11 6