Největší hvězdy MS: Malkin, Laco i norský nájezdník

Největší hvězdy MS: Malkin, Laco i norský nájezdník
O tom, kdo byl králem hokejového šampionátu, není třeba dlouho spekulovat. Ruský bohatýr Jevgenij Malkin byl jednou z hlavních příčin, proč letos Sborná neztratila na šampionátu jediný zápas. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Kraloval nejen ve vstřelených gólech (11) a bodech (19), ale třeba i statistice +/- (+16). To vše v pouhých 10 zápasech!
V této souvislosti nelze nezmínit české brankářské duo Jakub Štěpánek - Jakub Kovář. Oba předvedváděli na turnaji vynikající výkony a ve statistikách úspěšnosti zákroků se umístili za Semjonem Varlamovem na druhé a třetí příčce (čtvrtý byl Laco). Je vidět, že to jde i bez zámořských gólmanů.
Nejlepším obráncem šampionátu byl zvolen vytáhlý slobenský habán Zdeno Chára. Jediný střelec Slováků ve finále byl pro trenéra Vladimíra Vůjtka zcela nepostradatelný. Muž, který odehrál skoro polovinu z každého zápasu, byl hlavním pilířem slovenské obranné taktiky.
Ostatně Vladimíra Vůjtka lze bez přehánění označit za nejlepšího kouče turnaje. S podceňovaným týmem, jehož hlavním cílem bylo postoupit do čtvrtfinále a zajistit si postup na ZOH v Soči, totiž dokráčel až do finále, přičemž cestou vyřadil slavnou Kanadu i neoblíbené Česko.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
21. 5. 2012 10:30
Podívejte se na největší hvězdy hokejového šampionátu ve Švédsku a Finsku 2012.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy