Nejsmutnější trip v Rusku. Lev zažívá smutek v Jaroslavli

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 11. 2012 8:40
Hokejisté Lva prožívají nejhorší a nejméně očekávaný trip po Rusku, v rámci kterého zamířili do tragédií svázané Jaroslavle.
Foto: ČTK, Reuters, Aktuálně.cz

Jaroslavl - Hokejisté Lva Praha prožívají zápasový trip, na který se těšili ze všech nejmíň. Český klub poprvé v historii cítí smutek a tragédii v ruské Jaroslavli.

Ani čtrnáct měsíců po jedné z nejtragičtějších nehod v historii sportu, při které po pádu letadla zahynul kompletní tým Lokomotivu včetně českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, vzpominky na kamarády nebolí míň.

"Je to špatný pocit. Všude se vám to vybavuje. Už od přistání to máme v hlavě," říká obránce a kamarád tří zesnulých českých hokejistů Ondřej Němec.

Lev navštívil místo neštěstí

Lev tragédií žije na každém rohu města, kde visí fotky zesnulých hokejistů, a znát to je také na náladě v týmu.

Do Jaroslavle se nikomu nechtělo. Kompletní výprava ale včera dopoledne po příletu zamířila také k památníku obětí na místo neštěstí.

Každý z nich, včetně bratra jednoho ze zesnulých hráčů Karla Rachůnka, na místo položil bílou růži.

Hossa: Hrát tady je hrozné

"Jsem rád, že jsme na to místo mohli jít, položit tam květinu a věnovat minutu těm, kteří tu nehodu nepřežili. Všichni jsme tam měli kamarády a spoluhráče. Byli tam manželé a tátové od rodin," řekl Němec.

„Hráli jsme tady už před mistrovstvím světa dva přípravné zápasy se slovenským národním tým a bylo to hrozné. Není lehké na to zapomenout," smutnil slovenský útočník Marcel Hossa.

"Nedá se nic dělat. Musíme to alespoň v pátek večer přenést přes hlavu a soustředit se na hokej," ví Slovák.

Lva čeká zápas s obnoveným týmem Lokomotivu dnes v 16:00. Aktuálně.cz bude utkání sledovat v podrobné online reportáži.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka

Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu korun).

"Ukrajina nadále potřebuje obrovskou finanční podporu," uvedla viceprezidentka SB pro Evropu a Střední Asii Anna Bjerdeová. Ukrajina podle ní peníze potřebuje kvůli zbytečnému pokračování války i kvůli financování projektů na obnovu a rekonstrukci. Světová banka předpokládá, že v příštím roce se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, který nyní odhaduje na 3,3 procenta. Upozorňuje ale, že výhled je velmi nejistý a bude záviset na vývoji války.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátorský klub ProRegion změnil název, předsedou je Adámek

Senátorský klub ProRegion, v němž jsou zástupci ANO a sociálních demokratů, změnil název podle těchto stranických uskupení. Novým předsedou klubu ANO a ČSSD byl v úterý zvolen šumperský senátor Miroslav Adámek (za ANO). 

Adámek byl v končícím volebním období Senátu prvním místopředsedou frakce. Nahradil Jaroslava Větrovského (dříve za ANO), který v letošních senátních volbách kandidoval za hnutí Jihočeši 2012 a mandát neobhájil.

Místopředsedou klubu se stal znovu Petr Vícha (ČSSD), který bude v nadcházejícím období jediným plnohodnotným senátorem sociální demokracie. Bývalá vládní strana, která měla v horní komoře před 12 lety nadpoloviční většinu, v letošních senátních volbách nedokázala získat ani jeden mandát, dvě křesla obhajovala. Klub bývalých vládních stran tak bude mít místo devíti pouze šest členů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy