Nejsmutnější trip v Rusku. Lev zažívá smutek v Jaroslavli

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 11. 2012 8:40
Hokejisté Lva prožívají nejhorší a nejméně očekávaný trip po Rusku, v rámci kterého zamířili do tragédií svázané Jaroslavle.
Foto: ČTK, Reuters, Aktuálně.cz

Jaroslavl - Hokejisté Lva Praha prožívají zápasový trip, na který se těšili ze všech nejmíň. Český klub poprvé v historii cítí smutek a tragédii v ruské Jaroslavli.

Ani čtrnáct měsíců po jedné z nejtragičtějších nehod v historii sportu, při které po pádu letadla zahynul kompletní tým Lokomotivu včetně českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, vzpominky na kamarády nebolí míň.

"Je to špatný pocit. Všude se vám to vybavuje. Už od přistání to máme v hlavě," říká obránce a kamarád tří zesnulých českých hokejistů Ondřej Němec.

Lev navštívil místo neštěstí

Lev tragédií žije na každém rohu města, kde visí fotky zesnulých hokejistů, a znát to je také na náladě v týmu.

Do Jaroslavle se nikomu nechtělo. Kompletní výprava ale včera dopoledne po příletu zamířila také k památníku obětí na místo neštěstí.

Každý z nich, včetně bratra jednoho ze zesnulých hráčů Karla Rachůnka, na místo položil bílou růži.

Hossa: Hrát tady je hrozné

"Jsem rád, že jsme na to místo mohli jít, položit tam květinu a věnovat minutu těm, kteří tu nehodu nepřežili. Všichni jsme tam měli kamarády a spoluhráče. Byli tam manželé a tátové od rodin," řekl Němec.

„Hráli jsme tady už před mistrovstvím světa dva přípravné zápasy se slovenským národním tým a bylo to hrozné. Není lehké na to zapomenout," smutnil slovenský útočník Marcel Hossa.

"Nedá se nic dělat. Musíme to alespoň v pátek večer přenést přes hlavu a soustředit se na hokej," ví Slovák.

Lva čeká zápas s obnoveným týmem Lokomotivu dnes v 16:00. Aktuálně.cz bude utkání sledovat v podrobné online reportáži.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy