Nejsmutnější trip v Rusku. Lev zažívá smutek v Jaroslavli

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 11. 2012 8:40
Hokejisté Lva prožívají nejhorší a nejméně očekávaný trip po Rusku, v rámci kterého zamířili do tragédií svázané Jaroslavle.
Foto: ČTK, Reuters, Aktuálně.cz

Jaroslavl - Hokejisté Lva Praha prožívají zápasový trip, na který se těšili ze všech nejmíň. Český klub poprvé v historii cítí smutek a tragédii v ruské Jaroslavli.

Ani čtrnáct měsíců po jedné z nejtragičtějších nehod v historii sportu, při které po pádu letadla zahynul kompletní tým Lokomotivu včetně českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, vzpominky na kamarády nebolí míň.

"Je to špatný pocit. Všude se vám to vybavuje. Už od přistání to máme v hlavě," říká obránce a kamarád tří zesnulých českých hokejistů Ondřej Němec.

Lev navštívil místo neštěstí

Lev tragédií žije na každém rohu města, kde visí fotky zesnulých hokejistů, a znát to je také na náladě v týmu.

Do Jaroslavle se nikomu nechtělo. Kompletní výprava ale včera dopoledne po příletu zamířila také k památníku obětí na místo neštěstí.

Každý z nich, včetně bratra jednoho ze zesnulých hráčů Karla Rachůnka, na místo položil bílou růži.

Hossa: Hrát tady je hrozné

"Jsem rád, že jsme na to místo mohli jít, položit tam květinu a věnovat minutu těm, kteří tu nehodu nepřežili. Všichni jsme tam měli kamarády a spoluhráče. Byli tam manželé a tátové od rodin," řekl Němec.

„Hráli jsme tady už před mistrovstvím světa dva přípravné zápasy se slovenským národním tým a bylo to hrozné. Není lehké na to zapomenout," smutnil slovenský útočník Marcel Hossa.

"Nedá se nic dělat. Musíme to alespoň v pátek večer přenést přes hlavu a soustředit se na hokej," ví Slovák.

Lva čeká zápas s obnoveným týmem Lokomotivu dnes v 16:00. Aktuálně.cz bude utkání sledovat v podrobné online reportáži.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Petr Pavel prezidentskou kandidaturu oficiálně oznámí v září, chce být nezávislý kandidát

Někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel oficiálně svou prezidentskou kandidaturu oznámí počátkem září. Získat chce 50 000 podpisů, které mu umožní ucházet se o nejvyšší ústavní funkci. Pavel to v sobotu řekl v Ostravici na Frýdecko-Místecku, odkud vyšel se svými příznivci na Lysou horu v Beskydech.

"Předpokládám, že kandidaturu oznámím počátkem září. Přesný termín ještě ale nemám. Veřejnost se to ale včas dozví," uvedl. Podporu chce získat mezi lidmi sběrem podpisů. "Od začátku jsem říkal, že chci být nezávislý kandidát. Z tohoto důvodu se chci opřít minimálně o 50 000 podpisů. A k tomu slouží i takové akce, jako ta dnešní. Na ně zveme podporovatele. Tady mohou podepsat podpisové archy," řekl.

Dodal, že kromě toho už existují i další místa pro sběr podpisů. Řada podporovatelů si archy stáhla a podpisy sbírá ve svém okolí. "Po vyhlášení kandidatury tomu budeme věnovat ještě větší pozornost," dodal. Kolik podpisů už nyní má, si netroufá říct. "Nějaké archy jsme už dostali zpátky. Řada archů je ale stále mezi lidmi," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy