Nejpřekvapivější jméno pro Soči: Hadamczikův zeť Barinka

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 1. 2014 17:30
Ani Petr Nedvěd, ani Ondřej Palát. Nejpřekvapivějším jménem nominace českých hokejistů na olympijské hry v Soči, kterouoznámí trenér Alois Hadamczik, by bylo jméno jeho zetě Michala Barinky.
Michal Barinka by se mohl v pondělí večer stát největším překvapením nominace českých hokejistů na Hry v Soči.
Michal Barinka by se mohl v pondělí večer stát největším překvapením nominace českých hokejistů na Hry v Soči. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Ani Petr Nedvěd, ani Ondřej Palát. Nejpřekvapivějším jménem nominace českých hokejistů na olympijské hry v Soči, kterou v pondělí v 19:30 oznámí trenér Alois Hadamczik, by mohlo být jméno jeho zetě Michala Barinky.

Devětadvacetiletý manžel Hadamczikovy dcery Nikol sice má zkušenosti ze zámoří v dresu Chicaga a Ottawy a je mistrem světa z roku 2010, jeho jméno by v nominaci do Soči ale přesto čekal málokdo. A nečeká to ani samotný obránce Vítkovic.

"Ale nominaci se nechystám sledovat. Mám jiné věci na práci, nominaci já neovlivním," řekl Barinka Aktuálně.cz po nedělním zápase na ledě pražské Sparty, které Vítkovice překvapivě i podruhé v sezoně vyhrály.

Michale, jak velké šance na Váš start v Soči si dáváte? Po triumfu na Channel One Cupu v Soči, tedy generálce na Hry, Vás Alois Hadamczik hodně chválil...
Ale pořád je to těžké, máme v NHL spoustu perfektních obránců.

To je sice pravda. Ale například Zbyněk Michálek či Roman Polák, kteří se zúčastnili Her ve Vancouveru, jsou nyní ve stavu zraněných?
Uvidíme, to se teprve ukáže, jak na tom jsou. 

Neříkejte ale, že byste do Soči nechtěl znovu jet?
Myslím, že tam by chtěl jet úplně každý. Olympiáda je sen pro každého. Ale budu čekat, je to ve hvězdách.

Musel byste rušit dovolenou, kdybyste nakonec do Soči jel?
Dovolenou neplánuji, přece jen je to uprostřed sezony. Ale rád bych si své plány změnil. 

Uspokojilo by Vás, kdyby Vás trenér vzal místo do Soči na MS v Bělorusku?
Tam taky záleží na tom, kolik kluků bude mít ještě sílu a chuť hrát po těch devadesáti zápasech v NHL. Ovlivní to i zranění a další faktory. Nejdřív se budu soustředit na Vítkovice v extralize, pak se uvidí, jaká bude forma, zdraví.

Vy s Vítkovicemi máte nyní formu velice dobrou. Nejprve jste doma rozdrtili druhý tým tabulky z Hradce Králové, teď jste i podruhé v sezoně vyhráli na ledě suverénního lídra soutěže Sparty. Zdá se, že vám účast na Spengler Cupu hodně pomohla...
Nevím, kde hledat příčinu. V Davosu je vysokohorské prostředí, jinak se tam dýchá. Hrajeme perfektně týmově, neděláme chyby a když je uděláme, máme Šindiho (brankář Filip Šindelář) vzadu, který chytá fakt super. 

Váš tým jako dosud jediný vyhrál na ledě Sparty v základní hrací době a nyní to navíc zopakoval. Čím to je?
Kdybych to věděl, tak to děláme furt. Ale my musíme dál makat, dřít, dát do toho maximum. Jiná cesta nevede. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy