Nejdelší zápas historie KHL rozhodla branka za 143. minuty

23. 3. 2018 9:00
Jokerit Helsinky až brankou v pátém prodloužení udolal CSKA 2:1 a snížil stav série na 2:3.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: foter.com/ Ville.fi / photo on flickr

Moskva - Hokejisté Jokeritu Helsinky odvrátili v historicky nejdelším utkání play off KHL hrozbu vyřazení. Na ledě CSKA Moskva zvítězili 2:1 v pátém prodloužení a stav čtvrtfinálové série snížili na 2:3. Maratonský duel rozhodl gólem ve 143. minutě Mika Niemi, od úvodního vhazování v té době uplynulo už více než šest hodin.

Dosud byl nejdelším zápasem KHL duel Lva Praha s Doněckem, který v roce 2014 ukončil gól ukrajinského týmu v čase 126:14. Finský útočník tentokrát uzavřel zápas, který začal ve čtvrtek v 19:30 moskevského času a skončil dnes v 1:34 po půlnoci, trefou v čase 142:09.

Heroický výkon podal finský brankář Karri Rämö, na něhož domácí vyslali 82 střel. S celkem 81 úspěšnými zákroky vytvořil rovněž rekord KHL. "Oba brankáři chytali výborně, ale Karri byl prostě skvělý. Neudělal žádnou chybu a dovolil nám vyhrát," řekl obránce Sami Lepistö.

V první třetině se nejprve z přesilovky prosadil hostující Brian O'́Neill, o sedm minut později vyrovnal Kiril Kaprizov. Na další změnu skóre pak fanoušci dlouho marně čekali. Ve druhé třetině rozhodčí Antonín Jeřábek a Roman Gofman neuznali trefu Eeliho Tolvanena, ve čtvrtém prodloužení odvolali i gól domácího Romana Ljubimova.

V pátém prodloužení nejprve neuspěl domácí Valerij Ničuškin, z protiútoku se po přihrávce Samiho Lepistöa dostal k puku Niemi a z otočky překonal brankáře Ilju Sorokina.

"Byl to thriller, ale je skvělé, že jsme to zvládli. I když síly už docházely všem. Nikdy předtím jsem něco podobného nezažil. Fenomenální byli hlavně oba brankáři," řekl trenér Jokeritu Jukka Jalonen a ocenil své hráče za to, že s CSKA, který má výrazně vyšší rozpočet a je s Petrohradem hlavním favoritem KHL, drží krok. Loni přitom Jokerit s moskevským klubem prohrál v play off 0:4 na zápasy. "Kluci se rozhodli, že neprodají kůži lacino," uvedl.

Série bude pokračovat v sobotu v Helsinkách.