Nejbohatší Čech krouží kolem Slovanu. Jednání už probíhají, tvrdí slovenská média

Rudolf Černík
8. 3. 2019 15:01
Český podnikatel Petr Kellner jedná prostřednictvím skupiny PPF, jejímž je většinovým vlastníkem, o vstupu do hokejového klubu Slovan Bratislava. Informaci přinesla slovenská média.
V této sezoně chytal za Slovan i Marek Čiliak
V této sezoně chytal za Slovan i Marek Čiliak | Foto: ČTK

Slovan působí od sezony 2012/2013 v mezinárodní Kontinentální hokejové lize, ovšem především v posledních letech ho trápí finanční problémy, dluží za nájem stadionu i hráčům. Také kvůli tomu skončil v základní části probíhajícího ročníku beznadějně poslední, přičemž konec sezony v jeho podání připomínal chvílemi frašku.

Příchod nového majitele by si klub mohl výrazně polepšit. Slovenská média s odkazem na agenturu SITA informovala, že Kellner už jedná s vedením Slovanu o strategickém vstupu do klubu. "Spekulace nekomentujeme," citovala SITA mluvčí skupiny PPF Zuzana Migdalová.

Člen představenstva Slovanu Juraj Široký na čtvrteční tiskové konferenci přiznal, že o vstupu nového strategického investora jednal i v Praze. Detaily neuvedl s tím, že by v záležitosti mělo být jasněji do konce měsíce.

"Ty rozhovory probíhají strašně dlouho, ale probíhají. Stále si myslíme, že k dohodě dojde, máme k tomu příslib. Byli jsme i včera (ve středu 6. března) streda 6. marca - pozn. red.) na jednání v Praze, kde nám opět slíbili, že až si vyřeší nějaké svoje problémy, tak se budou věnovat nám," citoval Širokého slova z tiskové konference portál sme.sk.

O klub se však prý zajímají také francouzská energetická skupina GDF Suez a slovenská softwarová společnost Eset.

Slovan dluží téměř milion eur za nájem stadionu a vedení města prohlásilo, že pokud klub v nejbližší době závazky nevyrovná, smlouvu s ním ukončí. Podle SITA má investor, který jedná o vstupu do Slovanu, zájem i na koupi Zimního stadionu Ondreje Nepely.

Jméno Kellnerovy skupiny PPF bylo v minulosti skloňováno s fotbalovou Slavií Praha či hokejovým klubem z Liberce, zájem měla mít dokonce i o londýnskou Chelsea.

 

Právě se děje

Další zprávy