Nejbohatší Čech krouží kolem Slovanu. Jednání už probíhají, tvrdí slovenská média

Rudolf Černík
8. 3. 2019 15:01
Český podnikatel Petr Kellner jedná prostřednictvím skupiny PPF, jejímž je většinovým vlastníkem, o vstupu do hokejového klubu Slovan Bratislava. Informaci přinesla slovenská média.
V této sezoně chytal za Slovan i Marek Čiliak
V této sezoně chytal za Slovan i Marek Čiliak | Foto: ČTK

Slovan působí od sezony 2012/2013 v mezinárodní Kontinentální hokejové lize, ovšem především v posledních letech ho trápí finanční problémy, dluží za nájem stadionu i hráčům. Také kvůli tomu skončil v základní části probíhajícího ročníku beznadějně poslední, přičemž konec sezony v jeho podání připomínal chvílemi frašku.

Příchod nového majitele by si klub mohl výrazně polepšit. Slovenská média s odkazem na agenturu SITA informovala, že Kellner už jedná s vedením Slovanu o strategickém vstupu do klubu. "Spekulace nekomentujeme," citovala SITA mluvčí skupiny PPF Zuzana Migdalová.

Člen představenstva Slovanu Juraj Široký na čtvrteční tiskové konferenci přiznal, že o vstupu nového strategického investora jednal i v Praze. Detaily neuvedl s tím, že by v záležitosti mělo být jasněji do konce měsíce.

"Ty rozhovory probíhají strašně dlouho, ale probíhají. Stále si myslíme, že k dohodě dojde, máme k tomu příslib. Byli jsme i včera (ve středu 6. března) streda 6. marca - pozn. red.) na jednání v Praze, kde nám opět slíbili, že až si vyřeší nějaké svoje problémy, tak se budou věnovat nám," citoval Širokého slova z tiskové konference portál sme.sk.

O klub se však prý zajímají také francouzská energetická skupina GDF Suez a slovenská softwarová společnost Eset.

Slovan dluží téměř milion eur za nájem stadionu a vedení města prohlásilo, že pokud klub v nejbližší době závazky nevyrovná, smlouvu s ním ukončí. Podle SITA má investor, který jedná o vstupu do Slovanu, zájem i na koupi Zimního stadionu Ondreje Nepely.

Jméno Kellnerovy skupiny PPF bylo v minulosti skloňováno s fotbalovou Slavií Praha či hokejovým klubem z Liberce, zájem měla mít dokonce i o londýnskou Chelsea.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy