Nej MS: V čem byli Češi nejlepší a kdo dal nejhezčí góly

Projděte si nejlepší momenty, největší překvapení i vítěze statistik letošního hokejového šampionátu
Švédům se podařilo ukončit neoblíbenou tradici. Dlouhých 27 let nedokázala šampionát vyhrát pořadatelská země. Až nyní se to povedlo´Třem korunkám´.
Největším a nejpříjemnějším překvapením šampionátu byli jednoznačně Švýcaři. Snaživý a takticky vysoce vyspělý tým vyhrál v základní skupině všechna utkání a jejich cestu za pohádkovým zlatem zastavili až ve finále domácí Švédové. Přesto jsou stříbrné medaile největším úspěchem jejich historie.
Švýcarští fanoušci zase byli zřejmě nejsympatičtějšími příznivci turnaje. Nebyli zticha ani na neatraktivních zápasech, při pění chorálů oprášili rockový evergreen We're Not Gonna Take It, vymýšleli bláznivé převleky a neúnavně hnali své miláčky za senzačním stříbrem.
Naopak velkým zklamáním byl přístup domácích Švédů. Že nejezdili na drahý sever fanoušci ze vzdálených zemí, se dá pochopit, ovšem macešsky se ke svému šampionátu zachovali i příznivci z pořádajících zemí. Finové alespoň plnili ochozy na zápasy svého mužstva, Švédové ani to ne. Fandili pouze, když se vyhrávalo, a třeba ani na vlastní semifinále halu Globen nevyprodali.
Foto: Michal Eger
Sport Sport
20. 5. 2013 10:30
Podívejte se na přehled nejzajímavějších událostí a nejlepších výkonů, které přinesl letošní hokejový šampionát v Helsinkách a Stockholmu.

Praha - Podívejte se na přehled nejzajímavějších událostí a nejlepších výkonů, které přinesl letošní hokejový šampionát v Helsinkách a Stockholmu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy