Nej MS: V čem byli Češi nejlepší a kdo dal nejhezčí góly

Projděte si nejlepší momenty, největší překvapení i vítěze statistik letošního hokejového šampionátu
Švédům se podařilo ukončit neoblíbenou tradici. Dlouhých 27 let nedokázala šampionát vyhrát pořadatelská země. Až nyní se to povedlo´Třem korunkám´.
Největším a nejpříjemnějším překvapením šampionátu byli jednoznačně Švýcaři. Snaživý a takticky vysoce vyspělý tým vyhrál v základní skupině všechna utkání a jejich cestu za pohádkovým zlatem zastavili až ve finále domácí Švédové. Přesto jsou stříbrné medaile největším úspěchem jejich historie.
Švýcarští fanoušci zase byli zřejmě nejsympatičtějšími příznivci turnaje. Nebyli zticha ani na neatraktivních zápasech, při pění chorálů oprášili rockový evergreen We're Not Gonna Take It, vymýšleli bláznivé převleky a neúnavně hnali své miláčky za senzačním stříbrem.
Naopak velkým zklamáním byl přístup domácích Švédů. Že nejezdili na drahý sever fanoušci ze vzdálených zemí, se dá pochopit, ovšem macešsky se ke svému šampionátu zachovali i příznivci z pořádajících zemí. Finové alespoň plnili ochozy na zápasy svého mužstva, Švédové ani to ne. Fandili pouze, když se vyhrávalo, a třeba ani na vlastní semifinále halu Globen nevyprodali.
Foto: Michal Eger
Sport Sport
20. 5. 2013 10:30
Podívejte se na přehled nejzajímavějších událostí a nejlepších výkonů, které přinesl letošní hokejový šampionát v Helsinkách a Stockholmu.

Praha - Podívejte se na přehled nejzajímavějších událostí a nejlepších výkonů, které přinesl letošní hokejový šampionát v Helsinkách a Stockholmu.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy