Nehraju? Tak chci pryč. Budoucí hvězda NHL si chce vytrucovat výměnu

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
21. 1. 2016 22:35
V roce 2013 si ho Tampa Bay v draftu NHL vybrala jako třetího v celkovém pořadí. Dnes však byl Jonathan Drouin suspendován po tom, co odmítl nastoupit k zápasu farmářského týmu Syracuse Crunch.
Tato fotka pochází z Drouinova pravděpodobně posledního zápasu v dresu Tampy. Lightnings v něm prohráli s Rangers 2:5 a Drouin zaznamenal dva minusové body.
Tato fotka pochází z Drouinova pravděpodobně posledního zápasu v dresu Tampy. Lightnings v něm prohráli s Rangers 2:5 a Drouin zaznamenal dva minusové body. | Foto: Reuters

Tampa - V roce 2013 si ho Tampa Bay v draftu NHL vybrala jako třetího v celkovém pořadí. Dnes však byl Jonathan Drouin suspendován po tom, co odmítl nastoupit k zápasu farmářského týmu Syracuse Crunch.

Hráč vůbec celý přesun do nižší AHL nesl těžce. Pro to však přílišné pochopení neměl generální manažer klubu Steve Yzerman, který jej okamžitě suspendoval a zároveň zmrazil přísun peněz na Drouinův účet.

"Drouin je výbušný, rychlý a výjimečně tvořivý útočník. Je to extrémně ofenzivní hráč s úžasnýma rukama a excelentním viděním," tato definice stojí u hráče na uznávaném hokejovém webu Eliteprospects.com. Jenže v poslední době je realita jiná.

Je mu sice teprve 20 let, i tak však měl od něj klub už teď mnohem větší očekávání. Vždyť v juniorském věku udivoval svět svými výkony v dresu Halifaxu Mooseheads, za které si v 95 zápasech připsal ohromujících 213 bodů.

Letos však za Tampu v devatenácti zápasech skóroval jen dvakrát a Yzermanovi došla s Drouinem trpělivost. Sám mladý Kanaďan již prý šéfa žádal o výměnu v listopadu, ten jej ale nevyslyšel. Nyní se však zdá, že je jeho angažmá u Blesků definitivně zpečetěno.

V kuloárech se spekuluje o jeho výměně do Anaheimu, který pustil do Chicaga Jiřího Sekáče. Kam však Drouin opravdu zamíří, bychom se měli dozvědět až v následujících dnech.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Právě se děje

před 13 minutami

Sparta si pojistila kapitána Řepíka na další tři roky

Hokejový útočník Michal Řepík bude i nadále oblékat dres Sparty. Jedenatřicetiletý hráč podepsal s Pražany novou tříletou smlouvu, současný kapitán a nejproduktivnější hráč týmu by tak za Spartu měl hrát do konce sezony 2022/23. "Jsme spokojení s jeho výkony nejen na ledě, ale také v kabině. Našli jsme v něm toho pravého lídra," uvedl sportovní ředitel Petr Ton na klubovém webu.

Další zprávy