Nedvědův gól a skvělý Pavelec. Češi hrají na Karjale o titul

9. 11. 2012 19:50
Díky gólu Petra Nedvěda a skvělým zákrokům brankáře Ondřeje Pavelce vybojovali čeští hokejisté na Karjala Cupu druhé vítězství a v sobotu si s Ruskem zahrají o celkový triumf.

Praha - Díky gólu Petra Nedvěda a skvělým zákrokům brankáře Ondřeje Pavelce vybojovali čeští hokejisté na Karjala Cupu druhé vítězství, když porazili domácí Finsko 1:0

V sobotu si tak s Ruskem zahrají o celkový triumf.

Sborná ve svém prostředním zápase porazila 3:2 Švédsko.

Nedvědova paráda rozhodla

Obě mužstva do utkání vlétla s velkou vervou, ale po úvodních atacích se hra uklidnila. Hadamczikovi svěřenci se příliš do útočení nehnali a Finové přes optickou převahu toho také mnoho nevymysleli. Navíc oběma brankovištím vládli jejich strážci - Rask a Pavelec.

Jako první, a jak se později ukázalo také poslední, lovil kotouč ze své sítě domácí gólman. V 18. minutě se po účinném napadání Koukala dostal před Raska Nedvěd a zkušenou střelou pod víko nedal brankáři ve službách extraligové Plzně šanci.

Ve druhé části se domácí očividně hnali za vyrovnáním, ale nebezpečnější byli Češi. Úspěšnějšímu dorážení Irgla a Novotného zabránil předčasný hvizd rozhodčího, Nedvěda pak se štěstím vychytal Rask.

Pavelec bránu začaroval

Jakoby si severský celek schovával svou bouři na závěrečnou třetinu. V jejim začátku neproměnil penaltu Hagman. Proti exekutorovi tentokrát nebyl tou nejvážnější překážkou Pavelec, ale špatně zamrzlá voda, která mu kotouč osudově zbrzdila.

Další průběh se zúžil na souboje domácích dobyvatelů se vzdorující českou obranou a nezdolným Pavelcem. Zuby si na něm ve velkých šancích vylámali Koivu, Lehterä nebo třeba veterán Nummelin.

V zoufalé poslední minutě mu dokonce k udržení čistého konta pomohlo břevno, ale pak už se mohl zaslouženě těšit z vítězství ocenění nejlepšího hráče utkání.

Turnaj Karjala, Euro Hockey Tour v Turku (Finsko):

Finsko - Česká republika 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 18. P. Nedvěd (Koukal). Rozhodčí: Johansson, Vinnerborg (oba Švéd.) - Kiilunen, Korteniemi (oba Fin.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 10.238.

Finsko: Rask - Nummelin, Väänänen, Heikkinen, Kousa, Laakso, Eronen, Hietanen, Jalasvaara - Haataja, M. Koivu, Hagman - Joensuu, Kontiola, Laine - Salminen, Lehterä, Enlund - Pihlström, I. Filppula, Tuppurainen. Trenér: Jukka Jalonen.
ČR: Pavelec - J. Krejčík, Šmíd, F. Novák, Čáslava, Kindl, Nakládal, Galvas - P. Nedvěd, Pech, Tlustý - Petružálek, Koukal, Vondrka - Irgl, Novotný, Hubáček - Hertl, Jan Kovář, J. Svoboda. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a Jan Procházka.