Nedvěd sestřelil Barinku: Hlavně, že je v pořádku

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 1. 2014 23:41
Souboj olympioniků, vítkovického Michala Barinky a libereckého Petra Nedvěda, dopadl jednoznačně lépe pro ostravského beka.
Petr Nedvěd se musel ve vzájemném zápase sklonit před Michalem Barinkou
Petr Nedvěd se musel ve vzájemném zápase sklonit před Michalem Barinkou | Foto: Lenka Rybaříková

Ostrava - Pouze čtyři dny čekali hokejoví fanoušci, než proti sobě v extralize nastoupí hráči, kteří pojedou na letošní olympiádu.

Pikantní souboj přineslo hned nejbližší možné kolo a v něm duel Vítkovic s Michalem Barinkou a Liberce s Petrem Nedvědem. Tedy jmen, jejichž povolání do Soči vzbudilo nejbouřlivější reakce.

Souboj měl jednoznačného vítěze. Barinka vyhrál na plné čáře.

Ke kanonádě 8:4 přispěl 29letý bek gólem a asistencí, zatímco liberecký veterán si připsal pouze dvě trestné minuty.

"Byl jeden z nejlepších hráčů zápasu," chválil po zápase Nedvěd Barinku. "Ale Vítkovice hrály super i jako mančaft," dodal.

K.O. pukem

V závěru druhé třetiny měl však prsty v bolestivém momentu, který Barinku stál modřinu v obličeji a na chvíli jej vyřadil ze hry. Puk z Nedvědovy hokejky totiž uštědřil budoucímu olympijskému spoluhráči nepříjemný direkt.

"Méďa vystřelil a já si ten puk ztečoval přímo do obličeje. Byl to docela pecka, takže jsem byl otřesený a šel jsem to zaledovat," popsal defenzivní pilíř Ostravanů inkriminovaný okamžik.

"Ptal jsem se ho potom, jestli je v pořádku, a říkal, že ano. To je hlavní," ulevilo se i Nedvědovi. Jinak se oba jen pozdravili před utkáním a po něm.

Skvělý nástup Vítkovic i Barinky

Nůžky výkonů obou zmíněných hráčů i týmů se začaly rozevírat už v první třetině. Zatímco mdlý Nedvěd předvedl pouze několik nepovedených pokusí o pas za obranu a v závěru úvodní dvacetiminutovky hasil šanci domácích faulem, Barinka vyslal několik ostrých ran a v přesilovce dokonce zvyšoval na 3:0.

Shodou okolností jeho gólové nahození od mantinelu potrestalo právě Nedvědovo vyloučení.

"Když je šance a místo, tak se snažím střílet. Jsem rád, že to tam propadlo," radoval se z druhé trefy v sezoně Barinka. K tomu přidal chvíli po změně stran i asistenci, když jeho dělovku dorazil Húževka.

Rozhodly přesilovky

Severomoravané v přesilovkách excelovali. Ze čtyř početních výhod využili hned tři, potrestání čtvrtého vyloučení jim uniklo jen o pár vteřin.

"Dneska to byla názorná ukázka toho, jak se proměňují přesilovky. Bohužel nás v nich soupeř vyškolil. To je hlavní důvod toho, proč vyhráli," měl jasno i Nedvěd, kdy se zápas lámal.

"Řekli jsme si, že musíme víc střílet, že bez střelby to nepůjde. A taky jsme to chtěli zjednodušit, abychom to nemotali někde v rozích," prozradil recept na páteční úspěch Barinka.

Liberec debakl zmírnil

Ve 34. minutě vedli domácí už 8:1 a fanoušci si žádali ´desítku´. Jenže ta nepřišla. A naopak hosté se začali snažit o nemožné. "Vidím pozitivum aspoň v tom, že jsme to nezabalili a hráli jsme až do konce. Byla to zároveň příprava na další zápas," řekl Nedvěd.

O deset minut později už to bylo 8:4, což byl pro hosty mnohem přijatelnější výsledek. "Když jsme dali zkraje třetí třetiny pár gólů, tak jsme vykřesali ještě nějakou šanci. Ale zabrat až za stavu 1:8, to je trochu pozdě. Pak už to je spíš hra kočky s myší," uznala realisticky opora Bílých Tygrů.

To Barinka za polevení svému týmu vyčinil. "Možná někteří hráči trochu vypadli z koncentrace. Na tom musíme zapracovat, abychom hráli jako v těch předchozích."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy