Šest gólů za třetinu. Slovan v KHL i díky Čechům konečně vyhrál

29. 8. 2016 22:06
Hokejisté bratislavského Slovanu v Kontinentální lize zabrali. Po dvou porážkách zkraje sezony předvedli doma úchvatný obrat proti Nižnímu Novgorodu.
Václav Nedorost v dresu Slovanu.
Václav Nedorost v dresu Slovanu. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Slovanu Bratislava si po divokém průběhu utkání s Nižním Novgorodem připsali první body a výhru v sezoně KHL. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy, jenž byl v druhé třetině vykázán z lavičky, nasázeli Torpedu šest gólů ve třetí třetině a zvítězili 7:4.

Slovan první dva duely v ročníku na ledě soupeřů prohrál a zdálo se, že nulu z kolonky bodů nevymaže ani na domácí půdě. S Nižním Novgorodem prohrával po druhé třetině 1:3 a navíc přišel o kouče Říhu, jenž v závěru druhé části dostal za kritiku sudích osobní trest a musel odejít do šatny.

Ve 43. minutě však zahájil velký obrat Slovanu gólem český útočník Václav Nedorost a do 53. minuty jeho spoluhráči skórovali ještě čtyřikrát. Produktivní desetiminutovku uzavřel gólem na 6:3 další český útočník Jakub Valský, jenž přišel před sezonou z mistrovského Liberce.

Nižní Novgorord pět minut před koncem snížil na rozdíl dvou gólů, ale výsledek pečetil v 58. minutě do prázdné branky kapitán Slovanu Andrej Meszároš.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Viťaz Podolsk 1:3 (za domácí Kolář 1+0, T. Zohorna 0+1), Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:0, Jaroslavl - Dynamo Moskva 2:3, Slovan Bratislava - Nižnij Novgorod 7:4 (za domácí Nedorost 1+1, Valský 1+0, T. Kubalík 0+1), Záhřeb - HK Soči 3:2 v prodl.