Nedorost o nepokojích na Ukrajině: V Doněcku byl úplný klid

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 2. 2014 6:00
Ukrajinský Donbass Doněck i s Václavem Nedorostem přijel ke šlágru KHL do Prahy. Český útočník celé čtyři týdny olympijské pauzy trávil na Ukrajině, ale v Doněcku byl prý klid, říká.
Václav Nedorost přijel do Prahy s ukrajinským Doněckem, kde prožil ukrajinskou revoluci. O nepokojích ale slyšel jen z televize.
Václav Nedorost přijel do Prahy s ukrajinským Doněckem, kde prožil ukrajinskou revoluci. O nepokojích ale slyšel jen z televize. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čtyři týdny se kvůli olympijské pauze nehrál hokej a Václav Nedorost musel celou tu dobu trávit na rozbouřené Ukrajině. Teď je reprezentační útočník v Praze, přijel s Donbassem Doněck ke šlágru KHL

Lev Praha proti nim dnes hraje šlágr ruské soutěže, čtyři zápasy před koncem základní části si to v přímém souboji rozdají o třetí místo v Západní konferenci.

"Víme o co hrajeme, přijeli jsme sem vyhrát," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Václav Nedorost.

A taky pro vás musí být příjemné, že jste odjeli na trip od toho všeho, co se děje na Ukrajině, ne?
My jsme to sledovali jen z televize. Já teda musím říct, že u nás v Doněcku by člověk nepoznal, že se něco takového děje. Všechny ty nepokoje se děly okolo Kyjeva, u nás byl úplný klid.

Takže vás to nijak nezasáhlo?
Ne, dá se říct, že v Doněcku se život nijak nezměnil. Ale samozřejmě jsem i já sledoval každý den vývoj situace.

Neovlivnilo to nijak ani chod klubu?
Já doufám, že ne. Alespoň teda nám hráčům nikdo nic neřekl, takže je snad všechno v pořádku.

Byli jste celou tu dobu na Ukrajině?
Ano, trénovali jsme celou dobu tam. Za ty čtyři týdny olympijské přestávky jsme si odskočili jen na tři dny do Moskvy, kde jsme hráli nějaké přáteláky. Takhle nám to vyhovovalo.

Se Lvem Praha hrajete dnes v 19:00 hodně důležitý zápas, už vás po tak dlouhé době bez hokeje svrbí prsty?
Všichni se těšíme, to je jasné. Pauza byla nepříjemná, ale byla pro oba týmy stejně dlouhá. Sám jsem zvědavý, co to s námi udělá a jak moc se to na hře obou projeví. Hráli jsme sice nějaké přáteláky, ale to není nikdy ono.

Čtyři kola před koncem máte na třetím místě stejně bodů jako čtvrtý Lev a ani jeden z vás ještě nemá jistotu, že začne play off doma.
My moc dobře víme, o co hrajeme. Jestli tady uspějeme, budeme tomu už hodně blízko. Proto jsme do Prahy přijeli vyhrát.

Sám budete mít velkou motivaci, slyšel jsem, že jste si pro sebe a své přátele nechal na zápas rezervovat na 70 vstupenek.
(Směje se) No jo, je to tak. Starší syn hraje hokej, tak se sem pojedou podívat všichni jeho spoluhráči i s rodiči. A pak se přijdou podívat i nějací mí kamarádi. Motivace bude, ukázat se občas doma v Česku je fajn.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 5 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy