Doněck jde na sedmé místo. Prohra Minsku dala Lvu naději

30. 1. 2013 20:00
Útočník Václav Nedorost potvrdil dobrou formu, která mu vynesla pozvánku do české hokejové reprezentace po téměř čtyřech letech.
Hokejisté Minsku dali Lvu naději dotáhnout se v neděli na sedmé, popř. osmé místo. | Foto: Lenka Rybaříková

Moskva - Útočník Václav Nedorost potvrdil dobrou formu, která mu vynesla pozvánku do české hokejové reprezentace po téměř čtyřech letech, a gólem a přihrávkou se podepsal pod vítězství Doněcku na ledě Chabarovsku 4:1.

Doněck se tak v tabulce posunul na sedmé místo Západní konference díky lepšímu skóre před Dinamo Minsk, které doma prohrálo 2:5 s Čeljabinskem.

Devátý Lev Praha ztrácí na oba soupeře po výhře 5:2 nad Čechovem dva body, má však jeden zápas k dobru.

Tři body na Lva ztrácí desátý Atlant Mytišči, který doma porazil Nižnij Novgorod 3:2 v prodloužení.

Nedorost má na kontě už 34 bodů

Dvojnásobný juniorský mistr světa si vylepšil bilanci na 34 kanadských bodů z 49 utkání za 15 branek a 19 asistencí.

V týmu nováčka KHL je nejlepším střelcem a ztrácí jen bod na nejproduktivnějšího hráče Donbassu Jevgenije Dadonova.

Chabarovsk sice soupeře jasně přestřílel v poměru 39:20, ale brankáře Jána Laca překonal jen v 9. minutě Igor Ožiganov, jenž v přesilovce otevřel skóre zápasu.

Nedorost v 17. minutě vyrovnal a v poslední třetině asistoval u gólu na konečných 4:1.

Blaťák zažil nejvydařenější zápas

Statisticky nejvydařenější utkání v sezoně odehrál obránce Ufy Miroslav Blaťák, který se na nečekaně vysoké výhře 6:1 nad lídrem Východní konference Omskem podílel dvěma góly a asistencí.

Mistr světa z roku 2010 dosud v tomto ročníku zaznamenal tři branky.

O vítězství Dynama Moskva nad Jekatěrinburgem 5:4 v prodloužení rozhodl útočník Marek Kvapil.

Obhájce titulu ztratil s nejslabším týmem ligy během deseti minut třetí třetiny vedení 3:0 a alespoň nastavení musel zachraňovat v přesilovce hrou bez brankáře šest na čtyři, v níž v 58. minutě vyrovnal na 4:4 Denis Kokarev.

V prodloužení se Dynamo muselo nejprve bránit po vyloučení obránce Filipa Nováka, jenž v 63. minutě dostal dostal trest na pět minut a do konce zápasu za urážky sudích a nesportovní chování.

V poslední minutě se však nechal vyloučit hostující Jevgenij Lapenkov a Kvapil 17 sekund před sirénou ve hře tři na tři rozhodl.

Výsledky:

Chabarovsk - Doněck 1:4 (za hosty Nedorost 1+1), Novokuzněck - Spartak Moskva 2:0, Novosibirsk - Dinamo Riga 2:0, Ufa - Omsk 6:1 (Blaťák 2+1), Kazaň - Chanty-Mansijsk 4:5, Nižněkamsk - Barys Astana 2:1, Atlant Mytišči - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl., CSKA Moskva - Čerepovec 3:2 v prodl., Dynamo Moskva - Jekatěrinburg 5:4 v prodl. (za domácí Kvapil 1+0, Novák 0+1), Petrohrad - Magnitogorsk 3:0 (Průcha 0+1), Dinamo Minsk - Čeljabinsk 2:5, Lev Praha - Viťaz Čechov 5:2.

14. Dinamo Riga 49 12 3 4 30 102:145 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.