Nechceme vás deset let vidět. Hokejová Nitra zuří, Vídeň prý "lovila" jejich hráče

Sport Sport
Aktualizováno 13. 9. 2021 11:39
Hokejová Nitra předčasně ukončila přípravný zápas s Vídeň Capitals. Kvůli údajně příliš hrubé hře soupeře.

"Nebudeme se účastnit úmyslného lovu na naše nejmladší hráče. Dokud se hrál hokej, nebylo co řešit. S klubem Vídeň Capitals se nejbližších deset let určitě neutkáme," oznámila v neděli večer na svém oficiálním facebookovém účtu hokejová Nitra. 

O co šlo? Přípravný duel, který se hrál v Nitře, se podle domácích v průběhu zápasu zvrhl v hon na hráče slovenského týmu. Rozhodčí sice tvrdou hru Rakušanů trestali a Nitra skórovala v přesilovkách, ale nevybíravé zákroky se dál množily.

Situace se vyhrotila v závěru druhé třetiny, za stavu 5:1 pro Nitru. Nejprve se v pěstním souboji utkali domácí Filip Bajtek a hostující Lukas Piff. Ani po jejich vyloučení se ale hra neuklidnila. Jen pár sekund po rozehrání totiž přišel další ostrý zákrok na domácího hokejistu, po kterém se už do hromadné potyčky zapojili téměř všichni hráči na ledě. 

"Zákroky, kterými se prezentovali hráči soupeře, byly daleko za hranou zdravého rozumu. S hokejem to nemělo nic společného. Nemělo smysl nechat naše hráče, kteří chtěli hrát hokej, pokračovat v zápase," vysvětlila Nitra, proč se za této situace rozhodla zápas ukončit.

Soupeři z Rakouska, kteří zápas pojali jako generálku na v pátek startující rakouskou ligu, pochopitelně celou věc neviděli tak jednoznačně a z vyhecování zápasu vinili spíše rozhodčí než své hráče. 

"Předsevzali jsme si, že poslední zápas před startem ligy budeme hrát tvrdě, ale samozřejmě férově. Bohužel ale rozhodčí neměli svůj den, a tak bylo na ledě horko," prohlásil pro oficiální web Capitals trenér Dave Barr. 

Záznam vyhecovaného závěru zápasu si můžete prohlédnout zde:

Video: Sport
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy