Nečekaná exploze. Český obránce překvapil hattrickem proti lídrovi konference

21. 10. 2020 14:18
Český obránce Michal Jordán z Chabarovsku se v KHL blýskl hattrickem v utkání s Kazaní. Amur doma zvítězil nad vedoucím celkem Východní konference vysoko 7:1 a připsal si třetí výhru za sebou.
Michal Jordán v dresu české reprezentace
Michal Jordán v dresu české reprezentace | Foto: Lukáš Caha

Třicetiletý Jordán přitom v zápase Kontinentální ligy ještě nikdy nedal ani dva góly. Celkem v soutěži včetně play-off nastoupil v 213 utkáních a skóroval sedmnáctkrát. V tomto ročníku se ze vstřeleného gólu radoval poprvé.

Jordán se pokaždé prosadil v přesilovce, z toho dvakrát střelami od modré čáry. Nejprve za záda brankáře Amira Miftachova prošlo jeho nahození z 16. minuty, ve druhé třetině naopak skóroval prudkou ranou. V závěrečné části si pak najel až před kazaňskou branku a doklepl do sítě odražený puk.

Kazaň přitom měla střeleckou převahu, jenže domácí brankář Jevgenij Alikin zneškodnil 35 pokusů hostujícího mužstva. V sestavě Amuru už chyběl Nail Jakupov, někdejší jedničku draftu NHL klub vyměnil do Omsku.