Nečas jde po prvním kole, Safin může překvapit. Podívejte se na české naděje draftu NHL

Deník Aktuálně.cz sestavil přehled českých hokejistů, kteří by mohli uspět v letošním draftu NHL. Martin Nečas projde už prvním kolem, kdo má šanci dál? Podívejte se v přehledné galerii.
MARTIN NEČAS (Kometa) - Tady není o čem. Martin Nečas byl mezi Čechy favoritem na nejvyšší pozici na začátku sezony a je jím i na konci. Třebaže se mu vůbec nepovedlo mistrovství světa do 18 let, kde toho jako kapitán moc nepředvedl. Podle odhadů amerických médií by měl přijít na řadu na 12. (tipuje The Hockey News) nebo 13. (Sportsnet.ca) místě, kdy volí Carolina a Winnipeg.
Výsadní postavení Nečase mezi českými hokejisty je bez ohledu na jeho výkon na MS do 18 let logické. Osmnáctiletý útočník totiž v sezoně stihl také MS dvacítek a blýskl se hlavně v Kometě, kde dostal prostor v elitní formaci s Markem Kvapilem a Martinem Eratem. V play off pak Kometě pomohl k titulu čtyřmi góly.
OSTAP SAFIN (Sparta) - Tipovat kdy (a zda vůbec) další Češi projdou draftem, už je ošemetné. Safin ale pravděpodobně není z těch, kteří by se měli bát. Svědči o tom, že byl pozvaný i na fyzické Combine testy před draftem, kde jej uvítalo na pohovoru sedmnáct klubů NHL. Teoreticky by po útočníkovi Sparty mohl některý z klubů sáhnout hned ve druhém kole. Taky proto, že se mu se třemi góly povedl Hlinkův memoriál a patřil mezi nejlepší hráče i na MS osmnáctek.
Na klubové úrovni pendloval mezi sparťanskou juniorkou (24 zápasů), dorostem (1 zápas) a farmou v Litoměřicích (3 zápasy). Za dospělé áčko Sparty Safin odehrál 8 zápasů v extralize a 2 v Lize mistrů s bilancí 1+1.
Foto: Lukáš Caha
Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 6. 2017 17:32
Po dvou šťavnatých letech přichází bída, chudý rok. Na scéně není žádný Connor McDavid, žádný Auston Matthews. Hokejové kluby NHL budou v následujícím draftu vybírat z průměrného ročníku hráčů, shodují se experti. Čeští hokejisté toho mohou využít. Martin Nečas má podle odhadů téměř jistotu, že bude zvolen v prvním kole. Další jej budou následovat pravděpodobně o den později. Podívejte se, kteří čeští hokejisté mají šanci uspět v přehledu, který sestavil deník Aktuálně.cz.

Jak si vedli Češi v posledních pěti draftech:

Rok Počet draftovaných hráčů Nejvýše draftovaný
2016 4 Libor Hájek (2. kolo, 37. v pořadí)
2015 11 Pavel Zacha (1. kolo, 6. v pořadí)
2014 8 Jakub Vrána (1. kolo, 13. v pořadí)
2013 3 Jan Košťálek (4. kolo, 114. v pořadí)
2012 6 Radek Faksa (1. kolo, 13. v pořadí)
Celkem 32

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy