Nazlobený Pilař: Nebylo to dobré, příště musíme hrát jinak

Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 3. 2014 5:00
Sparta porazila v úvodním zápase čtvrtfinále Vítkovice 3:2, spokojena však rozhodně nebyla.

Praha - Mnohem víc práce, než se čekalo a než úvodní minuty napovídaly, měli hokejisté Sparty v prvním čtvrtfinále s Vítkovicemi.

Přestože šli rychle do vedení, do většího trháku se nedostali a v závěru těžko odolávali náporu soupeře, který se hnal za vyrovnáním.

"Nehráli jsme dobře," neskrýval přes výhru rozladění s výkonem favorita obránce Karel Pilař. "Zaplať pánbůh, že jsme ten zápas urvali, a doufám, že v tom druhém budeme hrát jinak."

Dvě dobré třetiny, pak přišla pasivita

Přitom po dvě třetiny Pražané zápasu vládli, vybudovali si vedení 3:1 a čekalo se, že brzy přidají pojistku. "Ty první dvě třetiny rozhodly, v nich jsme byli aktivnější a měli hodně šancí," těšilo Petra Tona.

"S tou třetí ale spokojeni být nemůžeme. Byla na nás znát pasivita. Když jsme dostali gól 3:2, tak jsme se zatáhli, pomaleji přistupovali k hráčům, bylo to takové statické. Bylo vidět, že jsme se najednou o výsledek báli," souhlasil s Pilařem.

Není proto divu, že si sparťané po závěrečné siréně oddechli. "Cítím úlevu, jsme rádi, že jsme to ubojovali. Plnili jsme pokyny, co jsme měli, hráli jsme dobře zezadu, ale nebyl to náš hokej, nebyli jsme to my," řekl Pilař.

Vítkovice zlepší tlak na bránu

Spokojeni samozřejmě nemohli být ani Vítkovičtí. Přes zlepšený závěr je sparťané místy až drtivě přehrávali.

"Náš výkon bych rozdělil do dvou kategorií - byly tam dobré momenty, ale i špatné. Byly to ztráty puků ve středním pásmu a tlak na naši bránu ve druhé třetině byl velký," zlobil se trenér ostravského týmu Peter Oremus.

"Z těch pozitivních momentů, když jsme měli dobrý pohyb, tak s námi měla Sparta problémy. Od toho se musíme odrazit a příště náš tlak na bránu musí být větší, abychom vstřelili více než dva góly," slibuje Oremus zlepšenou produktivitu.

Ton rozhodl, další šance neproměnil

Jako vítězná se nakonec ukázala branka, která padla už v polovině střetnutí. Sparťanský kanonýr Ton dostal pohotovou přihrávku za obranu a překvapivě blafákem mezi nohy zvyšoval na 3:1.

"Moc jsem o tom nepřemýšlel. Rozhodoval jsem se, jestli to vystřelím nebo popotáhnu do kličky. Shodou okolností jsem si všiml, že brankář zvedl hokejku, a tak jsem mu to dal mezi nohy," popsal Ton svou trefu, jíž se trochu prohřešil proti svému typickému zakončení do bekhendového blafáku.

V závěru druhé dvacetiminutovky měl nejproduktivnější hráč základní části další dvě velké šance, ovšem sparťanský náskok nepojistil.

"Poprvé mi to přeskočilo hokejku, potom jsem měl víc času a minul jsem. Mrzí mě to, protože je to stejné, jako když udělá chybu třeba obránce," sypal si popel na hlavu Ton.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Evropský parlament schválil dohodu o vystoupení Británie z EU

Evropský parlament ve středu schválil dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie, která Spojenému království umožní v pátek o půlnoci spořádaně evropský blok po 47 letech opustit. Drtivá většina poslanců podpořila pakt, díky němuž budou mít obě strany od soboty 11 měsíců na dojednání budoucích vztahů. Dohodu musí ještě ve čtvrtek potvrdit zástupci členských zemí, než vstoupí v platnost.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Územní členění Česka se částečně sjednotí, schválil to Senát

Územní členění České republiky se částečně sjednotí. Vesnice by už zpravidla neměly patřit do jiného okresu než obec s rozšířenou působností, pod kterou spadají. Výjimky bude moci stanovit vyhláškou ministerstvo vnitra. Počítá s tím vládní návrh zákona o územním členění státu, který ve středu schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Výjimky by se měly týkat obcí z Turnovska, které nyní patří do tří okresů. V doprovodném usnesení to ministerstvu doporučily obě komory Parlamentu. Původní vládní návrh novely předpokládal, že působnost by na Turnovsku změnilo 16 z 37 obcí. Jejich starostové ale argumentovali tím, že změna by lidem výrazně zhoršila dostupnost úřadů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy