Nazlobený Pilař: Nebylo to dobré, příště musíme hrát jinak

Začalo skutečné play off: Válečníci Sparty i potupený mistr
Suverénní vítěz základní části měl proti Vítkovicím jediný cíl, hned v prvním zápase vyhrát.
Sparta se už v první přesilovce dočkala vedení. Při Stehlíkově trestu ve čtvrté minutě skončilo za Šindelářovými zády Pilařovo nahození od modré čáry.
Sparťanský útočník Jan Buchtele (47) "tančí" kolem Michala Barinky.
Po pasáži bez šancí v 15. minutě vystřelil po odpískání na Pöpperleho Svačina, což vyvolalo emoce. Vítkovický útočník dostal osobní desetiminutový trest, domácí Pech dvě minuty za hrubost a hosté hráli přesilovku.
Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 3. 2014 5:00
Sparta porazila v úvodním zápase čtvrtfinále Vítkovice 3:2, spokojena však rozhodně nebyla.

Praha - Mnohem víc práce, než se čekalo a než úvodní minuty napovídaly, měli hokejisté Sparty v prvním čtvrtfinále s Vítkovicemi.

Přestože šli rychle do vedení, do většího trháku se nedostali a v závěru těžko odolávali náporu soupeře, který se hnal za vyrovnáním.

"Nehráli jsme dobře," neskrýval přes výhru rozladění s výkonem favorita obránce Karel Pilař. "Zaplať pánbůh, že jsme ten zápas urvali, a doufám, že v tom druhém budeme hrát jinak."

Dvě dobré třetiny, pak přišla pasivita

Přitom po dvě třetiny Pražané zápasu vládli, vybudovali si vedení 3:1 a čekalo se, že brzy přidají pojistku. "Ty první dvě třetiny rozhodly, v nich jsme byli aktivnější a měli hodně šancí," těšilo Petra Tona.

"S tou třetí ale spokojeni být nemůžeme. Byla na nás znát pasivita. Když jsme dostali gól 3:2, tak jsme se zatáhli, pomaleji přistupovali k hráčům, bylo to takové statické. Bylo vidět, že jsme se najednou o výsledek báli," souhlasil s Pilařem.

Není proto divu, že si sparťané po závěrečné siréně oddechli. "Cítím úlevu, jsme rádi, že jsme to ubojovali. Plnili jsme pokyny, co jsme měli, hráli jsme dobře zezadu, ale nebyl to náš hokej, nebyli jsme to my," řekl Pilař.

Vítkovice zlepší tlak na bránu

Spokojeni samozřejmě nemohli být ani Vítkovičtí. Přes zlepšený závěr je sparťané místy až drtivě přehrávali.

"Náš výkon bych rozdělil do dvou kategorií - byly tam dobré momenty, ale i špatné. Byly to ztráty puků ve středním pásmu a tlak na naši bránu ve druhé třetině byl velký," zlobil se trenér ostravského týmu Peter Oremus.

"Z těch pozitivních momentů, když jsme měli dobrý pohyb, tak s námi měla Sparta problémy. Od toho se musíme odrazit a příště náš tlak na bránu musí být větší, abychom vstřelili více než dva góly," slibuje Oremus zlepšenou produktivitu.

Ton rozhodl, další šance neproměnil

Jako vítězná se nakonec ukázala branka, která padla už v polovině střetnutí. Sparťanský kanonýr Ton dostal pohotovou přihrávku za obranu a překvapivě blafákem mezi nohy zvyšoval na 3:1.

"Moc jsem o tom nepřemýšlel. Rozhodoval jsem se, jestli to vystřelím nebo popotáhnu do kličky. Shodou okolností jsem si všiml, že brankář zvedl hokejku, a tak jsem mu to dal mezi nohy," popsal Ton svou trefu, jíž se trochu prohřešil proti svému typickému zakončení do bekhendového blafáku.

V závěru druhé dvacetiminutovky měl nejproduktivnější hráč základní části další dvě velké šance, ovšem sparťanský náskok nepojistil.

"Poprvé mi to přeskočilo hokejku, potom jsem měl víc času a minul jsem. Mrzí mě to, protože je to stejné, jako když udělá chybu třeba obránce," sypal si popel na hlavu Ton.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy