Nashville povolal k hlavnímu týmu Mazance

ČTK ČTK
10. 11. 2015 10:10
Dosavadní dvojka Predátorů Carter Hutton má blíže nespecifikované zdravotní problémy, a tak byl z farmy v Miwaukee povolán Marek Mazanec.
Marek Mazanec
Marek Mazanec | Foto: Reuters

Nashville - Vedení hokejistů Nashvillu povolalo k hlavnímu týmu českého brankáře Marka Mazance, který by tak měl v NHL krýt záda jedničce Pekkovi Rinnemu. Dosavadní dvojka Predátorů Carter Hutton má totiž blíže nespecifikované zdravotní problémy.

Čtyřiadvacetiletý Mazanec doposud v sezoně nižší soutěže AHL odchytal za Milwaukee pět utkání s bilancí dvou výher a dvou porážek. Nejvydařenější výkon předvedl v sobotu, kdy zlikvidoval 33 z 35 střel a pomohl Admirálům k výhře 3:2 v prodloužení v Rockfordu.

Bývalý hráč extraligové Plzně dosud odchytal za Nashville 27 zápasů, z toho 25 startů si připsal v premiérové sezoně 2013/14. Predátory dnes čeká druhé ze série pěti domácích utkání, nastoupí proti Ottawě.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Evropská komise strhne Polsku miliony z fondů, promeškalo čas k zaplacení pokuty za Turów

Polsko promeškalo první lhůtu k zaplacení pokuty za pokračování těžby v hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Evropská komise proto nyní vyhodnotí, ze kterých fondů pokutu v řádu desítek milionů eur Varšavě strhne. Oznámil to ve středu mluvčí unijní exekutivy. Polsko s odkazem na ekonomické a energetické zájmy odmítá důl uzavřít a pokutu platit nehodlá.

Soudní dvůr EU loni v květnu na základě české žaloby nařídil Polsku, aby provoz Turówa kvůli jeho možnému dopadu na životní prostředí a zdraví lidí zastavilo až do vydání konečného rozsudku. Tomu se Varšava ale odmítla podřídit, za což jí soud v září uložil pokutu ve výši půl milionu eur (12,2 milionu korun) denně. Polská vláda dostala po počáteční komunikaci s komisí již dvě výzvy k zaplacení pokuty, přičemž u první z nich vypršela lhůta v úterý.

"Komise nyní identifikuje vhodnou platbu, z níž bude moci provést kompenzaci," řekl novinářům mluvčí Balázs Ujvari. Brusel pak uvědomí Varšavu, která bude mít deset dní na vyjádření. Poté částku strhne.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Exhejtman David Rath zdědil majetek po otci oprávněně a podle platné závěti, rozhodl soud. Odmítl žalobu jeho bratra Michala na neplatnost závěti

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Praha dokončila geologický průzkum metra D, stavba by mohla začít na jaře

Pražský dopravní podnik dokončil geologický průzkum stavby trasy metra D, který vyšel na zhruba 1,82 miliardy korun. Nyní čeká na hlavní stavební povolení ke stavbě úseku z Pankráce na Olbrachtovu. Stavět by se mohlo začít letos na jaře. O financování výstavby jedná město s Evropskou investiční bankou. Ve středu to řekli primátorovi náměstci Adam Scheinherr (Praha Sobě) a Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) a generální ředitel DPP Petr Witowski. Trasa metra je z Olbrachtovy plánována do Písnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy