Nashville nedokázal dát gól, Phoenix blízko postupu

5. 5. 2012 7:14
Hokejisté Phoenixu zvítězili ve 2. kole play off NHL na ledě Nashvillu 1:0 a zvýšili své vedení v sérii na 3:1.
Doan bez helmy poté, co se dostal do souboje s Gillem. Nashville - Phoenix
Doan bez helmy poté, co se dostal do souboje s Gillem. Nashville - Phoenix | Foto: Reuters

Nashville - Hokejisté Phoenixu zvítězili ve 2. kole play off NHL na ledě Nashvillu 1:0 a zvýšili své vedení v sérii na 3:1. V pondělí tak Kojoti mohou před domácími fanoušky vybojovat historicky premiérový postup do finále konference.

Jediný gól pátečního zápasu vstřelil v 15. minutě Shane Doan. O zbytek už se postarala pozorná obrana v čele s brankářem Mikem Smithem, který zlikvidoval všech 25 střel Predators a podruhé v letošním play off vychytal čisté konto.

Sedm minut před koncem třetí třetiny domácí hokejisté po jednom ze závarů před brankou přece jenom slavili vyrovnání. Jejich radost však rázně utnulo gesto hlavního rozhodčího, jenž rozpažil. Zapískal totiž o chvilku dřív, než hráči ve žlutých dresech dotlačili puk za brankovou čáru, což následně potvrdil i videorozhodčí.

Trenér Nashvillu Barry Trotz po zápase prohlásil, že kapitán Shea Weber slyšel na ledě od rozhodčích jiné vysvětlení. "Řekli mu, že Patric Hörnqvist natlačil jejich gólmana do branky. Tohle neberu," zlobil se Trotz.

Radulov stále pyká za návštěvu baru

Kouč ani tentokrát nezařadil do sestavy hříšníky Alexandra Radulova a Andreje Kosticyna, které vedení klubu suspendovalo na předchozí zápas kvůli tomu, že v noci před druhým utkáním série vysedávali do rána v baru.