Napětí v hokejové Slavii roste. Nic nevzdávám, říká Lubina

Adam Sušovský Adam Sušovský
3. 12. 2014 8:16
Po prohře 4:6 s Kometou Brno na nenáviděného trenéra naštvaní fanoušci čekali v útrobách haly. Tým si nechal dát popáté za sebou minimálně šest branek a padá na dno tabulky hokejové extraligy.
Protesty fanoušků Slavie proti Ladislavu Lubinovi pokračují, včera dokonce došlo k osobní výměně názorů v útrobách arény.
Protesty fanoušků Slavie proti Ladislavu Lubinovi pokračují, včera dokonce došlo k osobní výměně názorů v útrobách arény. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - V hokejové Slavii to mezi fanoušky a trenérem Ladislavem Lubinou skřípe stále víc. Po včerejší prohře 4:6 s Kometou Brno na Lubinu fanoušci dokonce čekali v útrobách haly, aby mu do očí řekli, co si o něm myslí.

Tým si nechal dát popáté za sebou minimálně šest branek a padá na dno extraligové tabulky. Poslední Zlín na Slavii ztrácí pouhý bod.

Naštvaní fanoušci žádají Lubinovu hlavu už od trenérova příchodu kvůli jeho osobní minulosti. Nynější mizerné výsledky jim k tomu všemu nahrávají. V utkání proti Kometě kotel skandoval "Lubina ven!" celý zápas. Když Slavia na začátku brzy prohrávala. Když Slavia zápas v první třetině otočila a vedla 4:2. A i když vedení ztratila a v závěru bojovala o vyrovnání.

Skandování fanoušků? Musím s tím žít

"Skandování fanoušků není příjemné ani pro mě ani pro klub. Zvykl jsem si ale na to a nijak mě to nerozptyluje. Musím s tím žít. A situace Slavie? Dívám se na to pořád stejně," prohlásil Lubina velice klidným hlasem. "Nic nevzdávám, a co bude, to se uvidí," dodal.

Těsně předtím přitom přímo v prostorách tiskové konference došlo mezi ním a fanoušky k výměně názorů, která nejlépe vykresluje, jak napětí ve Slavii zápas od zápasu roste. Na následnou delší diskusi trenéra s fanklubem ale nedošlo, fanoušci totiž prostory naštvaně opustili.

"Chtěl jsem se s nimi sejít už v pondělí večer, abychom si vysvětlili ani ne tak osobní problémy jako hokejové věci. Chtěl jsem znát jejich názor. Pondělní termín ale nebyl vyslyšen, a když jsem je viděl teď, řekl jsem jim, že nemám chuť moc diskutovat potom, co během zápasu předvedli. Ale že jen vyřídím během pěti minut tiskovou konferenci a budu se jim věnovat. Oni se urazili a odešli," vysvětloval trenér Slavie momenty, které před zraky novinářů tiskovce předcházely.

Hráči stojí za trenérem. Lubinou to není

Za Lubinu se v minulosti stavělo vedení klubu a jeho pozici hájilo, po sérii proher už však tak pevná být nemusí. Majitel klubu Vladimír Pitter by se měl k otázce trenéra Slavie vyjádřit dnes.

"Lubinou to není. I když to na ledě není vidět, snažíme se ho podržet," postavil se ale včera za trenéra nejlepší hráč Slavie Tomáš Divíšek. "Ale když budeme dostávat šestky, asi ho moc nepodržíme."

"Já tomu nerozumím. Máme zápas pod kontrolou, nemusíme se nikam hnát. Pět minut před koncem třetiny vedeme 4:2 a nakonec jdeme do šaten za stavu 4:5. Nevím, neumím si to vysvětlit," pokračoval Divíšek.

Co tedy Slavii v téhle situaci může pomoct? "Jedině hráčský zásah," míní rozčarovaný Lubina, který dlouhodobě kritizuje výkony především mladších hráčů.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy