Nákup v NHL: Jágr, Hudler i Kuba už mají nové domovy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 7. 2012 1:11
Dva volní čeští hráči v NHL po třech dnech nákupů v NHL už nová místa mají. Jaromír Jágra si z množství nabídek, které dostal, vybral Dallas.
Jaromír Jágr ještě v dresu Philadelphie. Ve městě byl hodně spokojený, po roce ale mění adresu.
Jaromír Jágr ještě v dresu Philadelphie. Ve městě byl hodně spokojený, po roce ale mění adresu. | Foto: Reuters

New York - Dva z volných českých hokejistů v NHL po třech dnech od spuštění nákupů už nová působiště znají. Jiří Hudler míří do Calgary, Filip Kuba má dvouletou smlouvu s Floridou. Jaromír Jágr přesně o úterní půlnoci podepsal roční smlouvu s Dallasem.

Jágr do Dallasu

"Dostal 21 nabídek. Nekecám," prohlásil Jágrův agent Petr Svoboda v minulých dnech. "Nikam nespěcháme. Na podpis smlouvy máme hodně času. Zájem je velký," dodal.

Nakonec si česká osmašedesátka vybrala nabídku Dallasu Stars, který mu dal jak záruky doby strávené na ledě, tak i velmi zajímavou finanční nabídku - více čtěte zde!

Kuba zamířil na Floridu

Dres změnil i obránce Filip Kuba, který v minulé sezoně hrál za Ottawu. Zkušený zadák na nic nečekal a během 24 hodin od otevření trhu s volnými hráči podepsal novou smlouvu.

Pětatřicetiletý rodák z Ostravy bude další dva roky oblékat dres Floridy, za což se jeho bankovní konto rozroste o osm milionů dolarů. Vedení Panthers si od českého beka, který má v NHL na kontě 792 zápasů v základní části slibuje i podporu v útoku.

Hudler jde za Červenkou

Osmadvacetiletý útočník Jiří Hudler podepsal s Calgary dokonce čtyřletý kontrakt na 16 milionů dolarů. Bývalý hráč Detroitu tak doplní krajana Romana Červenku, který sem zamířil z ruského Omsku.

"Vášni pro hokej, která panuje v Kanadě, se nelze vyrovnat," řekl Hudler v rozhovoru pro web Flames po podpisu smlouvy. "Calgary má bohatou historii a také tradici.

Lidé tu hokejem hodně žijí a to je vzrušující. Těším se na tuto příležitost, jsem z toho skutečně nadšený," líčil útočník.

S českých hráčů ještě vyjednávají o své budoucnosti za mořem například obránci Jaroslav Spaček, Pavel Kubina, Michal Rozsíval či útočníci Petr Sýkora nebo Radek Dvořák.

Crosby podepsal smlouvu na 12 let

Z volných zahraničních hráčů bylo zajímavé sledovat, jaký osud postihne kanadského gólmana Martina Brodeura, který v NHL nikdy nehrál za žádný jiný klub než New Jersey.

Nakonec se žádné překvapení nekoná. Čtyřicetiletý veterán podepsal novou dvoletou smlouvu opět s Devils.

Brodeurův krajan Jordan Staal také jen prodloužil smlouvu, ale u Caroliny. Třiadvacetiletý útočník se ale upsal klubu na deset let. Ještě o dva roky delší kontrakt uzavřel s Pittsburgem jeho kapitán Sidney Crosby.

Čtyřiadvacetiletý centr se od sezony 2013/14, kdy vstoupí nová smlouva v platnost, stane nejlépe placeným hráčem. V průměru si totiž vydělá 10,6 milionu dolarů.

 

Právě se děje

před 44 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy