Nakládal přispěl gólem k výhře Jaroslavle v Chanty-Mansijsku 3:2

21. 9. 2017 18:40
Ondřej Vitásek nezažil ideální premiéru v KHL, kam zamířil ze Švédska. V dresu Chanty-Mansijsku musel skousnout porážku 2:3 od Jaroslavle, za kterou skóroval jiný český bek Jakub Nakládal.
Sraz reprezentace před SP: Jakub Nakládal
Sraz reprezentace před SP: Jakub Nakládal | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český obránce Jakub Nakládal pomohl gólem k vítězství hokejistů Jaroslavle v utkání Kontinentální ligy na ledě Chanty-Mansijsku 3:2. V dresu poražených debutoval zadák Ondřej Vitásek, který se na konci minulého týdne dohodl na rozvázání kontraktu ve švédském Örebru a zamířil do Ruska.

Nakládal svou třetí trefou a sedmým bodem ve 12. utkání sezony otevřel v šesté minutě skóre v přesilové hře čtyř proti třem. Domácí sice po polovině utkání vyrovnali díky gólu Ivana Lekomceva, ale po brankách Brandona Kozuna a Daniila Apalkova v závěrečné třetině se radoval Lokomotiv. Za Jurgu už jen snížil Andrej Ankudinov.

Chanty-Mansijsk si tak připsal pátou prohru za sebou a získal v této černé sérii jediný bod. Jaroslavl naopak popáté za sebou zvítězila a ztratila za toto období jen bod.

Brankář Dominik Furch nezabránil 30 úspěšnými zákroky domácí porážce Omsku se suverénním Petrohradem 1:3. Obhájce Gagarinova poháru tak vyhrál i 13. zápas nové sezony a překonal vlastní rekord. V ročníku 2014/15 Petrohrad dokázal zvítězit na startu KHL ve 12 utkáních za sebou. Gólman Alexander Salák inkasoval z 28 střel jediný gól, ale jeho Novosibirsk podlehl Dynamu Moskva 0:2.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Dynamo Moskva 0:2, Omsk - Petrohrad 1:3, Barys Astana - Dinamo Minsk 4:1, Chanty-Mansijsk - Jaroslavl 2:3 (za hosty Nakládal 1+0), Jokerit Helsinky - CSKA Moskva 4:0, Čerepovec - Kunlun Red Star 5:4, Spartak Moskva - Vladivostok 7:6 v prodl.