Nakládal je s pěti zásahy nejlepším střelcem play off KHL. Jeho Jaroslavl ale prohrála

Aktualizováno 8. 3. 2017 18:22
Jakub Nakládal se s pěti góly vyšvihl na první místo mezi střelci play off KHL. Přesto jeho Jaroslavl první čtvrtfinále na ledě CSKA Moskva ztratila. Uspěl také druhý moskevský celek, Dynamo zvítězilo v Petrohradě po prodloužení. Všechny tři branky nasázel ruský útočník Maxim Karpov, Lukáš Kašpar nebodoval.
Jakub Nakládal
Jakub Nakládal | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Jakub Nakládal vstřelil v úvodním čtvrtfinále Kontinentální hokejové ligy dva góly a posunul se na pozici nejlepšího střelce play off, ale porážku Jaroslavle na ledě CSKA Moskva neodvrátil. Nejlepší tým základní části zvítězil 4:2.

Nakládal, vyhlášený nejlepším obráncem KHL za únor, pomohl Jaroslavli v prvním kole play off k postupu přes Dinamo Minsk třemi góly a jednou asistencí. Po dnešním utkání vystřídal na pozici nejlepšího českého střelce vyřazovací části útočníka Jana Kováře a celkově se v pořadí kanonýrů dělí o první místo s Maximem Kazakovem z Vladivostoku.

Devětadvacetiletý reprezentační zadák nejprve v 15. minutě snížil prudkou ranou v přesilovce na 1:2, v druhé třetině pak překonal domácího brankáře Ilju Sorokina znovu a vyrovnal. CSKA se však za necelé dvě minuty vrátil do vedení a i v pátém zápasu play off udržel neporazitelnost.