Náhrada za Červenku a Jágra v Omsku? Nedvěd zatím váhá

ČTK ČTK
24. 6. 2012 14:23
Podobné hokejové starosti jako jeho velký kamarád Jaromír Jágr řeší v těchto dnech i další ze zkušených českých útočníků Petr Nedvěd.
Tak co kluci? Liberec, Lev nebo Omsk? Jako kdyby přemýšlel Petr Nedvěd již během tréninku reprezentace před letošním MS.
Tak co kluci? Liberec, Lev nebo Omsk? Jako kdyby přemýšlel Petr Nedvěd již během tréninku reprezentace před letošním MS. | Foto:

Praha - Podobné hokejové starosti jako jeho velký kamarád Jaromír Jágr řeší v těchto dnech i další ze zkušených českých útočníků Petr Nedvěd.

Člen reprezentačního týmu, který vybojoval bronz na letošním světovém šampionátu, zvažuje, kam povedou jeho další kroky a zda si na sklonku kariéry ještě nevyzkouší další zahraniční angažmá.

V této souvislosti potvrdil kontakty s Omskem, neboť ho láká možnost okusit boje v KHL. V dresu týmu Lev Praha to podle všeho nebude. Jednačtyřicetiletý Nedvěd připustil, že šance jít hrát někam mimo republiku je menší.

Liberec, Lev nebo Omsk?

"Ale i ta varianta tu pořád je. Momentálně zvažuju, jak se rozhodnu," řekl Nedvěd novinářům na vyhlášení ankety Zlatá hokejka, v níž se liberecký kapitán vešel jako jediný z extraligy do první desítky a obsadil pátou příčku.

V souvislosti s jeho dalším angažmá zaujala zejména informace o lukrativní nabídce z Omsku, kde v minulosti zářil i Jágr a v posledních dvou sezónách i Roman Červenka.

"Mluvil jsem s nimi, ale zatím nemá smysl to nějak více probírat, protože smlouva podepsaná není," potvrdil Nedvěd kontakty obou stran. Rozhodnout se chce co možná nejdříve s ohledem na liberecké Bílé Tygry.

"Samotného mě to nijak netíží, ale chtěl bych co nejdříve kvůli Liberci, protože máme oboustranně skvělé vztahy a chtěl bych jim dát co možná nejdříve vědět co a jak," vysvětlil Nedvěd s tím, že vedení Severočechů mu zatím dává čas na rozhodnutí a je připraveno na obě varianty.

Nedvěda KHL láká

Přiznal, že snadnější a pohodlnější by pro něho bylo pod Ještědem setrvat. "Mám tam skvělé zázemí, znám všechny lidi... KHL je na druhou stranu do určité míry výzva a bylo by to na konci mé kariéry příjemné si tam zahrát.

To mě na tom láká nejvíc; po NHL je to druhá nejlepší soutěž na světě, takže lákadlo to je," připomněl Nedvěd, který působil dlouhá léta v zámoří, ale v Rusku na klubové úrovni dosud nehrál.

Takřka jisté je, že si KHL nevyzkouší v dresu Lva Praha, byť se to zpočátku zdálo pravděpodobné. I proto, že Nedvěd v české metropoli bydlí a hodně ho lákalo hrát pod nově složenou dvojicí koučů Josef Jandač - Jiří Kalous.

Právě Kalous ho vedl v posledních letech v Liberci a spolupráce fungovala. "Také jsem jim to hned říkal, že se mi zamlouvá ta představa," připomněl Nedvěd. "Těch plusů by bylo víc, ale tohle mě opravdu hodně lákalo. Lev pro mě sice není srdeční záležitost jako Liberec, ale na tuto případnou spolupráci jsem se těšil," dodal Nedvěd s tím, že sami trenéři projevili zájem.

Liberec není východisko z nouze

"KHL pro mě dává smysl, ale tak to potřebuju cítit i v případě smlouvy, abych se rozhodl, že tam půjdu hrát. Ale já ani nevím o nějakém nástřelu smlouvy nebo námluvách, takže tam ty dveře zůstanou asi určitě zavřené." Odmítl zároveň, že by Liberec případně bral jen jako východisko z nouze.

"To určitě ne, takhle to podávat nechci. Musím se sám rozhodnout, kam chci jít, ale není to o tom, že když se nedohodnu s KHL, měl by být Liberec horší variantou. Takhle to prostě neberu," ujistil Nedvěd.

Rovněž potvrdil, že s vedením Liberce je předběžně domluvený na možném působení v klubu i po skončení aktivní dráhy. "Mohl bych v klubu něco dělat i nadále, i když je ještě otázka, jaká funkce to bude." Otázku, co po kariéře, řešil také s legendárním Waynem Gretzkým.

"Ten říkal 'hraj, dokud to jen půjde, protože tohle potom už je prostě něco jiného'. I hráč, jako je on, říkal, že pak je třeba se zase spoustu věcí učit," přiblížil Nedvěd. V posledních dnech si užíval dovolenou ve svém bytě, který má na Miami.

Nedvěd už začal s tréninkem

"Každoročně tam jezdím a je to pro mě po sezoně doba odpočinku a regenerace. Byli jsme tam s Martinem Ručinským a Petrem Průchou, takže jsme si to užili. Nádherné tři týdny. Hodně golfu, na lodi, byla zábava," uvedl Nedvěd. Před dvěma týdny už však začal pozvolna s tréninkem.

"Od pondělka přeřadím zase výš a intenzitu tréninkových dávek zvýším," dodal. Jágrovi prý poradil zcela změnit tréninkové dávky - a po svém vzoru nedělat nic. "Myslím, že mu to prospěje," smál se Nedvěd, jenž má v Liberci v tréninku o něco volnější individuální plán i s ohledem na své vytížení na ledě při zápasech, v nichž často odehrál v průměru 25 až 30 minut.

"Takováhle porce na ledě je vlastně nejlepší příprava a já se i díky tomu cítil hodně dobře. Jen je teďka otázka, zda ho (Jágra) ještě někde tak dlouho na ledě nechají," dodal s úsměvem Nedvěd.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy