Na zvonek zvonil Micka. Vozil slávistům permice až domů

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 9. 2013 10:00
Kdyby zazvonil v Pittsburghu na zvonek nic netušícího fanouška třeba Sydney Crosby, přišlo by na radost a možná i mdlobu. Ale co když to udělá hráč Slavie?
Petr Jelínek a Tomáš Micka, mezi nimi fanoušek Slavie, kterému předali permanentku na sezónu
Petr Jelínek a Tomáš Micka, mezi nimi fanoušek Slavie, kterému předali permanentku na sezónu | Foto: Adam Sušovský

Praha - Kdyby zazvonil v Pittsburghu na zvonek nic netušícího fanouška třeba Sydney Crosby, byl by z toho nejspíš obrázek jak vystřižený ze závěru dojemných filmů. Radost, nadšení a možná i mdloba.

Ale střih. Teď jsme v Česku, sedáme do luxusního BMW, ve kterém můžete jinak potkat spíše trenéra Vladimíra Růžičku (však nám prý dá taky pořádně za uši, když mu ho nevrátíme s plnou nádrží), a vyrážíme společně s hokejisty Slavie jezdit křížem krážem po Praze. Od Průhonic po Řepy, přes instalaterství až do rodinného domu

Vozíme tam permanentky vybraným fanouškům, kteří nemají nejmenší tušení, že jim je za malou chvíli do ruky osobně předají samotní hokejisté Slavie Tomáš Micka a Petr Jelínek.

Micka se bál, aby ho vůbec poznali

Jde o nápaditou akci marketingového oddělení Slavie, která je v zahraničí naprosto běžná, v Česku se ale kluby takovému přístupu stále teprve učí. Slavia je jedním z těch, který se snaží jít napřed.

"Jsem zvědavý, jestli nás vůbec poznají," přemýšlel s obavami nahlas Micka, když uviděl seznam adres a dostal do ruky vstupenky. Ono srovnávat se s tím Crosbym...

Vyrazili jsme plní očekávání a jen krátce na to jsme o náš zápal málem přišli. První dva příznivci si totiž lístky sice přebrali, hezky poděkovali, ale že před nimi stojí extraligový hokejista klubu jejich srdce? Ne, buď o tom vůbec netušili, nebo neměli ponětí, jak se zachovat.

Dobrá zpráva: Ani český fanoušek nedá na své hráče dopustit

Fiasko? Ani ne. Jak se ukázalo, měli jsme jen smůlu. Zbytek dne už totiž běžel hezky pěkně podle našich namalovaných představ. Ani český fanoušek, alespoň teda ten na Slavii, nedá na své hráče dopustit, váží si jich. Dává to najevo.

"Hoši děkuju," křičel další pán už z dálky. "Tak tohle mě fakt překvapilo, jste moc hodní. Já jsem tušil, že na mě Slavia něco takového chystá, tak to se se mnou musíte hned vyfotit, když už vás tu mám," smál se už ve chvíli, kdy urostlé chlapy v klubových tričkách viděl. Hned mu bylo jasno, o co jde.

Byl dojatý i potěšený. Přesně tak, jak si Slavia představovala.

"Micka, Jelínek! No jo, kluci co mám ze Slavie nejraději, to je hezké překvapení. Máte i ty moje permice?" smál se zase nahlas další věrný fanda. Ten si jich objednal hned čtyři a stejně jako další využil osobní setkání k rozhovorům, ke kterým se během sezony jinak nedostane. 

"Ale hlavně, ať se nám tahle sezona povede. Alespoň to semifinále jako loni," shodli se nakonec vždycky všichni.

I hráči přiznávají, že by je taková návštěva potěšila

"Chtěli jsme řadě vylosovaným fanouškům usnadnit koupi permanentky, kterou by si jinak museli vyzvednout u nás v Edenu. Zvolili jsme způsob, který ocenili fanoušci i samotní hráči. I ti přiznali, že být fanouškem, takové setkání s hráčem by je potěšilo," hodnotí akci marketingový specialista Slavie Jakub Mezlík. 

Slavia na takovou cestu vyrazila v týdnu dvakrát. Pokud jste Tomáše Micku a Petra Jelínka nepotkali v úterý, kdy jsme s nimi vyrazili na cestu i my, mohli jste sešívané potkat ve městě ve čtvrtek: To přímo za fanoušky vyrazili Adam Svoboda a Lukáš Krenželok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy