Na vlastní kůži: Z rybníku mezi mantinely s profesionály? Super zážitek, říká redaktor Aktuálně

David Janeczek David Janeczek
26. 2. 2017 7:03
Radegast společně s BPA připravila pro sportovní novináře hokejový trénink za účastí tří extraligových beků Tomášem Voráčkem z Mladé Boleslavi, Janem Piskáčkem a Richardem Nedomlelem ze Sparty. Trénink vedl kouč obránců Sparty Jiří Veber.
Video: David Janeczek

Praha - Radegast a společnost BPA připravil pro sportovní novináře hokejový workshop za účasti extraligových obránců. Konkrétně Tomáše Voráčka z Mladé Boleslavi, Jana Piskáčka a Richarda Nedomlela ze Sparty. Trénink na ledě vedl kouč beků Sparty Jiří Veber.

V hokejové extralize se už dávno zabydlel takzvaný Radegast Index, který oceňuje bojovníky na ledě. Do statistiky se počítají hity, zblokované střely a účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Rekordmanem v této disciplíně je vítkovický Jan Výtisk, ale třeba právě Nedomlel byl v únoru v této statistice čtvrtý nejlepší v celé extralize.

Extraligoví hokejisté brali trénink, který byl zaměřen na hru beků ve středním i obranném pásmu, v lehoučkém tempu. Přesto byla rychlost oproti rybníkovému hokeji, se kterým mám bohaté zkušenosti, nesrovnatelná. 

Po úvodní debatě v kabině s hráči a trenérem jsme společně s novinářskými kolegy nafasovali kamery v helmách. A postupně si zkusili ve středním pásmu navázat útočícího hráče, bránění u mantinelu, přečíslení dva na jednoho a závěrečné nájezdy na mládežnického brankáře Sparty.

Hráči si na oko postěžovali, že se nenašlo v řadách novinářů více dobrovolníků. S některými by se určitě rádi potkali na ledě. Přesto i v menším počtu bruslařů byla konfrontace s profesionály perfektním zážitkem. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy